Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Nenadni glavoboli

Nenadni glavoboli

Pozdravljeni, pišem vam zaradi glavobolov, ki jih doživljam zadnjih 5 dni. Glavobol je nenaden, zgodi se v sekundi, kot bi me nekdo močno udaril po glavi. Bolečina je zelo intenzivna, čutim jo v zgornji levi polovici glave in za levim očesom. Glavobol traja cca 30 sekund, nato pa bolečina počasi, nekako v “sunkih” pojenjuje. Med temi sunki čutim nekakšno olajšanje, kot bi glava postajala lažja. Po približno 10-15 min bolečina sama od sebe povsem pojenja in se počutim normalno. Med samim trajanjem glavobola ni drugih simptomov, gibam se lahko normalo, ne bruham, nimam mravljincev, pritisk imam v mejah normale, iz nosu mi ne teče kri. V prvih sunkih mi le vzame sapo, zaradi intenzivnosti bolečine.
Takšne glavobole nisem doživela nikoli prej, zadnjih 5 dni pa se pojavijo 3 – 5x dnevno. Bolečina nastopi hitro in sama po sebi, tudi ko mirujem, torej ni posledica nenadnega premika.
Stara sem 24 let in nimam nobenih drugih zdravstvenih težav. Običajni glavoboli, ki jih imam le občasno, nastopijo postopoma in trajajo dlje, bolečina je veliko manj intenzivna in preneha, ko vzamem tableto (lekadol, nalgesin).
Edino s čimer bi lahko povezala te nenadne močne glavobole je močna menstruacija, ki jo imam te dni. Ker imam neurejen in običajno daljši ciklus (včasih tudi do 2 meseca) so krvavitve močnejše. Vendar sem tega navajena in do sedaj nikoli ni bilo prisotnih teh glavobolov.
Kaj bi lahko povzročalo te nenadne bolečine? Bi morala nujno do osebnega zdravnika? Priznam, da me to začenja zares skrbeti…
Hvala za pomoč! Lp.

New Report

Close