Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Res samo viroza?

Res samo viroza?

Pozdravljeni
Ker forum druzinska medicina ne deluje, vas prosim za pomoc.
Ze 1 mesec sem bolna. Zacelo se je s cmokom v grlu, potem sem ostala brez glasu in zdaj sem že 1 mesec hripava. Prvih 10 dni nisem niti kasljala, niti smrkala, niti nisem imela vrocine. Potem sem zelo veliko kasljala 1 teden, vendar je bil kaselj drazec, suh.
Zdravila sem se samo s cajem in medom, ter veliko pocitka, ceprav v sluzbo sem pa ves cas hodila.
V petek sem sla koncno k zdravici, ker se mi je zdelo, da se mi stanje slabsa, pa pravi, da je samo viroza.
Glede na to da hripavost traja že 1 mesec me zanima ali je to normalno za virozo ali ne? Malo me tudi skrbi, ker 1x sem ze imela atipicno pljucnico, pa je dolgo trajalo, da so jo odkrili, potem pa se 1 mesec, da sem se pozdravila.
Kaj naj torej, cakam se 1 mesec, da hripavost izgine?
Hvala za vas trud in lep pozdrav.
Lotica

Zdravo, vas opis povsem ustreza temu, kar bi lahko bila virusna okužba, žal pa razlikovanje med posameznimi okužbami in drugimi boleznimi ni možno brez pregleda. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni.
Saj to mi je jasno, da brez pregleda se ne da nic ugotoviti. Zanima me samo, če si hripav 1 mesec in več in gre ko nekaj dni počivaš, si tiho in piješ čaj, vse to je predlagala zdravnica, še na slabše (pa ne kadim), koliko časa naj še mine, preden se opravi kakšen pregled, ki pojasni to hripavost?
Hvala za pomoč in lep pozdrav
Lotica

nova
Uredništvo priporoča

To je zelo odvisno od konteksta, v katerem se pojavi hripavost. V sklopu prehladnih težav je manj nenavadna, kot če je nastanek hripavosti iz nič in je to edina težava. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close