Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Cuden obcutek pri dihanju

Cuden obcutek pri dihanju

Lp,
Zadnje case se mi dogaja, da ko lezim in se sprostim(tik preden clovek zaspi a je se buden), da dobim nenavaden obcutek kot da bi prenehala dihati in me vrze gor, tako da moram par krat vdihniti da pridem k sebi. imam obcutek omotice, res me skrbi kaj to je, ker se mi dogaja to vsak dan. Kot da bi pozabila dihati. Prav tako imam obcutek teze na prsih. Vsake toliko pa se mi v stojecem polozaju zgodi se, en tak sunek v glavi, kot da bi me neka sila dol potisnila, ne vem kako naj razlozim. Kot da bi mi streslo celo telo, tak obcutek teze. Traja kako sekundo ali dve, potem mine. Zadnje case me boli glava v zatilju, taka topa bolecina. Sicer sem veliko v avtu in bi se mogla vec gibat. Stara sem 37 let. Jemljem alvesco80, en vpih na dan, sum na astmo, pulmologa imam spet cez en mesec. Rahlo imam povisan pritisk ko sem v stresu, zdravil ne pijem. Opazam da imam zadnje case cuden obcutek v zelodcu, sumim na kislino, a ni isti obcutek ker me ne pece, tak obcutek teze, ki se siri v prsa. Skrbi me da ni kaj narobe s srcem. A bi lahko bilo tudi od tesnobe? Kaj predlagate? Lp!

Pozdravljeni, dejansko bi se vsaj dobršen del težav dal pojasniti s tesnobo, ta bi (poleg številnih drugih vzrokov) lahko vplivala tudi na glavobole. Vaš zapis ne spominja na težave s srcem ali druge “resne bolezni”.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close