Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Vrtoglavica, težko dihanje

Vrtoglavica, težko dihanje

Pozdravljeni,
moje težave so se začele lani julija, pri kosilu sem dobila občutek, da ne morem zajeti zraka. Od tistega dne so težave prisotne vsak dan, diham lahko, ne tišči me v grlu ali prsih, vendar imam občutek, da pljuč ne morem naponiti. Občutek je izrazitejši ob hranjenju. Ker težave niso prenehale sem po enem mesecu šla k zdravnici, ki me je poslala k pulmologu. Slikali so mi pljuča, naredila sem spirometrijo, vsi izvidi so bili vredu. Težave so se nadaljevale, vendar k zdravniku nisem več šla. Nato so se mi pred dobrim mesecem pojavile vrtoglavice, takoj ko sem začela jesti se mi je vrtelo. Ker se stanje ni izboljšalo sem po 12 dneh šla k zdravniku. Poslali so me na orl, v izvidu so napisali, da imam simptome GERBA. Zdravnica mi je predpisala Emozul 40 mg 2x na dan in strogo dieto. Zaradi hlastanja za zrakom, še posebej ob jedi sem šla še 1x k pulmologu, ki mi je naredil teste za astmo, dobila sem diagnozo nealergijska astma. Zdravnik mi je predpisal Foster 2×2 vdiha na dan in Berodual po potrebi. Po mesecu jemanja vseh zdravil in strogi dieti se moje stanje ni nič izboljšalo. Počutim se obupno, sprašujem se če je diagnoza gerb sploh pravilna, saj so mi jo postavili samo na podlagi kronično podražene sluznice orofarinksa in hipofarinksa.
Stara sem 37, 15 let imam diagnosticiran syogrenov sindrom, težave v zvezi s tem imam že od pubertete. Velika sem 170 tehtam 52 kg, zadnji mesec sem izgubila 5kg.
Mislite, da so vse te težave lahko povezane z gerbom? Počutim se res grozno, že en mesec sploh ne funkcioniram kot bi morala pa še sestradana sem zaradi stroge diete in dejstva, da se mi pri hranjenju začenja vrteti in hlastam za zrakom.
Najlepša hvala za vašo pomoč.
Lp, Anja

Zdravo Anja. Ste se kaj pogovorili z zdravnico, če vam poleg GERBa in astme (v kar ne dvomim), težave povzroča tesnoba? Opis težav mi je precej sumljiv, da je pretežen oz najbolj moteč del težav bolj posledica snksiozbosti kot pa ugotovljenih bolezni in bi se bilo vredno narančno pogovoriti še v tej smeri. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close