Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Letalo

Letalo

Pozdravljeni.
Imela bi vprasanje glede leta in strdkov. Slisala sem, da je vecja verjetnost za strdke, ce so medcelinski leti kot pa npr 1 ali 2 uri … to drzi? Se lahko kako zavarujemo pred ten?

Dolgotrajno sedenje povzroča lahko večje tveganje. Premikanje nog, kčenje mišic nog, sprehod po letalu lahko možnost zmanjša. Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odgovor. Torej nima veze, da ni medcelinski let? Zakaj je tveganje vecje kot v avtu?

nova
Uredništvo priporoča

Ker v avto nikoli nepremično ne sedite 10 ur.

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odgovor. Mislila sem, da jevecja verjetnost ze sam zato, ker je visina taka. Torej pri letih do 3 ure, ce veliko pijes, razgibavas, se nimas kaj bati? Je potem primerljivo z avtom ali avtobusom

Ista figa, telo ne ve, kako visoko je.

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani,

Bila sem na kirurski odstranitvi spodnjega modrostnega zoba (teden nazaj). Ker je rana trenutno še odprta (zgleda kot strjena kri) me skrbi, da se do leta z letalom nebo zacelila saj je samo še nekaj dni. Ali lahko spremembe tlaka povzroči kakšne težave kar se tega tiče? Ko sem imela vnetje ušes namreč zdaleč ni bilo prijetno.

Tlak na letalu ni nižji kot na vrhu kakšnega našega hriba in ne vidim težav, ušesa so drugačen organ in tu ni primerjave. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

torej ni samo letalo krivo za strdke, torej ta višina na kateri letiš, gre se samo izključno za mirovanje? Torej, če bi letel 10 ur in redno migal na letalu ter veliko pil, ni nobene bojazni ali kako? Ker sem slišala od ene zdravstvene delavke, da zaradi preventive vzame nekaj proti strjevanju krvi, preden sede na letalo. Pri dvournih letih je torej skrb popolnoma odveč?

New Report

Close