Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Še enkrat stopalo

Še enkrat stopalo

Pozdravljeni.
Na zgornji strani levega stopala mi že nekaj časa zastaja limfa. Predel je ves čas nekoliko otekel, boleč v čevljih ali na dotik. Levo nogo sem imela pred leti operirano, notri so še šraufi. Zadevo sem opazila, ker me je “čevelj žulil”, kot bi imela kamen ali jezik od čevlja ali pač neko oviro, pa sem popravila, pa me je še vedno bolelo. Danes pa gredo bolečine proti vijaku, tako da me skrbi, nogo ves čas čutim kot toplejšo na dotik. Naj povem še, da sem na tej nogi imela pred leti velike preglavice s šenom, tako da me vsako ščemenje skrbi. Poskusila sem z masažo limfe (kot so me naučili v toplicah), vendar oteklina ne uplahni. Pomagajo pa mi hladni obkladki. Kaj sedaj?

Lahko da moti vijak, če pritiska kožo ki je med njim in čevljem. Tega, če zastaja limfa in zakaj, pa zal ne morem oceniti po netu. Lep pozdrab

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!
Hvala za takraten odgovor. Naj povem, da se je iz zgornjega otekanja razvil šen, pri katerem sem prejela AB Ospen 1500, ki je zadevo zavrl, ne pa pozdravil do konca, zato sem z jemanjem AB podaljšala še z drugo škatlo Ospena. Stvar se je umirila v toliko, da sem lahko zaključila bolniško, vendar se šen še ni pomiril, kljub podaljšanemu jemanju. Zdaj me na mestu šena srbi, pod kožo stalno čutim nek pritisk, dražljaj in občutek, da če bi karkoli (mrzla voda, prepih, nek dražljaj, ki bi vzdražil kožo) lahko bil ponoven sprožilec šena. Zdravnica mi je predpisala drug antibiotik, s katerim sem pričela jemanje v teh dneh, vendar imam še vedno občutek, da bi karkoli lahko sprožilo epizodo šena. Zanima me, koliko časa lahko traja tako žarišče, ki je kljub AB samo “v pripravljenosti”, ali bi bilo smiselno opraviti terapijo, kot je predlagala zdravnica s preventivnim zdravljenjem, če to žarišče v doglednem času ne bo dobro. Moti me ravno toliko, ker je bil šen v področju poškodovane kosti in vijaka, ki je še v kosti in ali se vijak lahko kakorkoli zagnoji oz. povzroči komplikacije. Glede na to, da je od poškodbe že 10 let, da sem bila zadnjih 5 let razmeroma zdrava, ali so lahko po tako dolgem času komplikacije okoli vijaka.
Pa še, kako dolgo naj jemljem še ta (tretji) AB in kolko časa lahko traja, da se žarišče šena umiri.

Lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Žal na podlagi opisa ne bi bilo korektno in strokovno ocenjevati trajanje zdravljenja in zdravljenje na sploh. Razen “zastajanja limfe” oz stanja, kjer je nastanek šena pogostejši, nimam nobenega drugega vpogleda v vaše zdravstveno stanje, zato vam predlagam, da se o trajanju posvetujete z lečečim zdravnikom. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close