Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Dolgotrajno sedenje

Dolgotrajno sedenje

Pozdravljeni,

V aprilu 2018 se odpravljam na daljši letalski let (11 ur). Večkrat sem zasledila da je ob dolgotrajnem sedenju zvečana možnost za nastanek venske tromboze. Ali je to samo zaradi sedenja ali je tudi kako povezano z letalom (suh zrak)? Ze več let jemljem KT yasminelle ali se zaradi teh tabletk močno zveča ogrozenost ali je naprimer enako kot ce bi kadila? Predvsem me zanima kako se je mozno temu izogniti. Brala sem o kompresijskih nogavicah ampak nevem ce to res pomaga za boljso prekrvavitev glede nato da toliko stisne nogo. Sem kar malce zmedena. 😕 Zahvaljujem se za vaš čas in odgovor.

Povezano je s sedenjem, ne s suhim zrakom. Kljub temu, da so možnosti večje, ne pomeni, da so velike. Na relaciji dnevno leti desettisoče ljudi in le redko kdo dobi vensko trombozo in marsikatera uživa tabletke. Stiskanje mišic nog, sprehod po letalu vsake toliko bo ok in ne vidim potrebe po nekih agresivnih ukrepih. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Aja, namen kompresijskih nogavic je stiskanje ven in niso namenjene boljši arterijski prekrvavitvi.

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.
nova
Uredništvo priporoča

Aja, namen kompresijskih nogavic je stiskanje ven in niso namenjene boljši arterijski prekrvavitvi.

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close