Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca ledvice ali kaj druzga

ledvice ali kaj druzga

pozdravljeni,

danes sem se pogovarjala tako z moškimi kot ženskami, sicer starejšimi od mene, sama sem 40, a se mi dogaja to že več let, ostali sogovorniki so stari 45-70 let. in sicer to, da če kasno pijemo kavo, moramo zvečer večkrat na vodo in pa četudi pijemo precej vode čez dan, podnevi e moremo tolikokrat iti na wc, kot pa ponoči, da treba 3-4x iti na vodo. mar je to normalno ali pa imamo vsi neke težave z ledvicami?
za kavo sicer vem, da je stimulans in te “potea” tako ali tako,v endar če odvzamemo to in mislimo le na vodo, npr. vsaj 1 l na dan, plus kaka juhca in sok/čaj, pa greš morda 2x na vodo, medtem ko ponoči tudi do 4x…-a je to normalno?

prosim razlago.

hvala, lp

Nekaj, kar imajo vsi, je po definiciji normalno. Dvomim pa, da vsi ki jih poznate, ponoči 4x vstanejo zaradi odhodov na stranišče. Kava deluje diuretično in torej odvaja vodo, seveda odvisno od vnosa tekočine, zaužite soli in seveda kdaj vse to vključno s kavo, spijete. 4x vstajanje na noč pa ni niti udobno niti običajno. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

za kavo je bilo splošno mišljeno ii vem, da to vsakega “natera”. in pa kave ne pijem proti večeru, niti popoldan ne ravno, edino vodo, čaj. zakaj potem čez dan ne grem tolikokrat na wc kot ponoči? ali je kaj narobe s tem?

Prekomerno aktivni sečni mehur je recimo ena možnost

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close