Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolecine po sklepih in trde mišice

Bolecine po sklepih in trde mišice

Pozdravljeni dr. Rebolj. Upam, da ste preziveli lep in miren Bozic.

Za vas imam vprasanje, ker me ze zelo skrbi in dela sive lase.
V zacetku decembra so me zaceli boleti vsi sklepi, od gleznjev, ramen, zapestja, prsti na rokah in nogah.. Oteceno nic, rdece nic. Sla sem k zdravnici. Naredila mi je celotno obsirno krvno sliko na tesce, vkljicno z minerali in vsem…Izvidi so bili odlicni, kot je rekla. Crp pod 5, sedimentacija 2. Vnetja ni. Prav tako je rekla da ni revme. Dala brufen za bolecine.
V petek sem sla ponovno oddati kri in je bila zopet obsirna krvna slika brez odstopanj. Rekla je da ni variante da bi slo za revmaticno obolenje. Videla pa sem da je bila sedimentacija 7. Prejsnjic je bila 2.
Ne vem vec, kaj bi mi lahko povzrocalo bolece sklepe ze 3 tedne? Pojavljajo se mi tudi misicni trzljaji. Misice pa imam trde in bolece kot da bi dvigovala utezi vsak dan. Jutranje okorelosti pa ni.

Stara sem 37 let. V vseh teh letih sem opravila ze mnogo preiskav, vse ok. Mr glave prav tako. Zaradi glavobolov pred 2 leti.

Kaj mislite, naj se vztrajam pri zdravnici, ampak glede na ok krvno sliko, me ne bo dala nikamor naprej? Bi pri revmi, v krvi se kaj drugega odstopalo kot samo CRP in Revma faktor?
Prosim za pomoc, saj ste mi ze velikokrat svetovali in me pomirili.
Lp, Barbara iz Kamnika

Hvala za lepe želje. Sicer iz opisa ni možno ugotoviti, od česa bi vas boleli sklepi, revmatološko obolenje (kot nor revmatoudni artritis) pa ob vseh normalnih izvidih ni prav verjetna možnost. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close