Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Nujno… :(

Nujno… :(

Spostovani.
Sem mamica 4 mesece po porodu. Stara 31.
Ker sem se zadnje case zelo slabo pocutila (slabosti, slab apetit, glavoboli, obcutek omotice, mravljincenje po prstih rok) so mi naredilo sirso krvno sliko. Odstopal je povisan kalcij (zg.meja 2.5, jaz sem imela zdaj enkrat 2,52 in na kontroli danes 2,53).
Dohtarca mi je dala napotnico za endokriologa pod hitro, ceprav sem jo kot dojeca mamica lepo prosila za prejsnjo obravnavo (vem namrec da je kalcij slaba diagnozo) a me ni uslisala.
Sedaj me izredno skrbi. Berem, da povisan kalcij v krvi pomeni ali raka ali pa nedelovanje obscitniskih zlez. Je to dejstvo????
Seveda sem vsa preplasena, sploh se s tako malo dojencico, ki me potrebuje sprosceno in umirjeno.
Je kalcij kriticen, je tako zvisanje pogosto ali je razlog za skrb? Bi UZ vratu kaj pojasnil? Kaj bi se lahko dala preverit?

Iskrena hvala za mnenje!

Dokazujete predvem to, da se krvo ne preiskuje kar tako malo na slepo srečo in se na podlagi nekih naključnih najdb v obliki stotink, napsihira do te mere, da smo bolni od strahu in ne pravih bolezni. Kalcij ni nevarna snov kar tako, saj je skoraj v vsakem kamnu okrog nas, v krvi je res lahko povišan zaradi nekaterih bolezni, pa tudi uživanja kalcija, vitamina D…. pri boleznih, ki se jih bojite to “povišanje” praviloma ni za eno kumrno stotinko ali dve. Povzetek mojega mnenja je:,pregledovanje krvi na neke parametre kr tko, ne ker je treba ampak samo zato ker pač obstajajo, ne prinaša zdravja in sreče, ampak večmesečno bedo ob čakanju na rešitev nečesa, kar naj bi sploh ne bil problem.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close