Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Koleno

Koleno

Pozdravljeni
Tema ne sodi na urgenco, vendar forum družinska med ne deluje več – očitno, pa bi postavila vprašanje vam, če lahko.
Pred dobrim letom sem si v prometni nesreči poškodovala koleno. Bi je udarec pod pogačico. Rtg slikanje bp, mr bp. Koleno me boli vsak dan, tudi ponoči, ko se obrnem v postelji, ko napnem mišice. Pri hoji navzgor tudi, včasih boli vsak premik tudi brez obremenitve. Ker je že zelo nadležno in me ovira – gre mi pošteno na živce, saj traja že predolgo vas sprašujem za mnenje. Boli na spodnjem robu pogačice, bolj proti sredini. Torej gre se za desno koleno, boli pa bolj na levi strani desne pogačice. Na mrju se je videla prirojena napaka pogačice, kot bi bila pogacica sestavljena iz dveh delov, pri čemer naj se ne bi šlo za zlom. Izvida nimam, ker je bil mr narejen na črno, v času ko ni bilo pacientov, slike je pregledala radiologinja. Je pa res, da je pri mr preiskavi kolena polje slikanja omejeno zgolj na sklep in pogačico, nižje pa ni zajema slike. Zanima me na koga se lahko obrnem s to težavo.
Hvala za vaš čas.
Lp

Zdravo, sicer je težava lahko povezana s poškodbo, ni pa nujno. Prirojena dvodelna pogačica najverjetneje ni vzrok težave, lahko bi šlo tudi za vnetno težavo tkiv ob samem sklepu. Pravi naslov za pregled bo v vašem primeru ortoped. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni, naredila sem ponovno kompletno mr desnega kolena, ki je bp. Vidna tekočina – izliv okrog sklepa, medialni meniskus čisto malo poškodovan, sprednja križna vez malo nacefrana, kljub temu izvid bp. Nič takega, kar bi lahko povzročalo težave. Na ortopeda bom predvidoma čakala 1 leto… Kaj lahko sama storim, da bi bolečine vsaj malo zmanjšala?med športno aktivnostjo, ko sem ogreta, me ne boli skoraj nič, takoj po aktivnosti pa boli tudi, če samo dvignem nogo, ali napnem mišice. Recimo med vožnjo avtomobila ali med obuvanjem čevljev… Ponoči boli vsak gib med obračanjem. Koleno ne preskakuje in ne čutim nobene nestabilnosti.
Vse skupaj nič, bolečine pa nadležne, tope, na mediani strani pogačice, ki se razširijo na celoten obod pogačice, ko se koleno razboli. Koleno ni otečeno, ne boli na pritisk, le če se s kolenom prislonim na tla boli zelo močno.
Ali si lahko stanje se poslabsam do pregleda? Bi morala aktivnosti omejiti? ( karate). Včasih me boli tako močno, da nisem zmožna hoje, dokler kolena ne razgibam.
Hvala. Želim vam lep dan.

nova
Uredništvo priporoča

Izliv v kolenu lahko povzroča bolečine v kolenu in seveda lahko sport v tem času težave poslabša. Nikakor pa ne verjamem, da ortopeda ni možno dobiti prej kot v enem letu, če se malo poglobite v razpoložljive ambulante po Sloveniji.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani
Vas še zadnjič nadlegujem.
Torej bi bilo dobro s kolenom mirovati? Recimo teden dni mirovanja, da se izliv pozdravi, potem pa malo zmanjšana aktivnost, recimo sprehodi? Zakaj pa pride do izliva okrog sklepa? Ne opazi se nobene otekline. K ortopedu sem se naročila in aem našla možnost čez 4 mesece. Glede na to, da me boli že eno leto in nisem ukrepala, se mi zdi kar ok tudi čakanje 4 mesece. Moja krivda, ker sem odlašala in čakala, da mine.
Hvala. 🙂

Pozdravljeni,

včeraj se mi je pri bordanju zapel robnik in sem padla na tršo snežno podlago.
Koleno imam še vedno zatečeno in rdeče z modricami.
V mirovanju me koleno ne boli. Ko hodim in tečem me koleno rahlo boli. Boli me tudi če hodim po stopnicah dol in gor.
Nogo lahko povsem stegnem in pokrčim vendar začutim rahlo bolečino.

Zanima me ali je to kaj hujšega ali si lahko kako sama pomagam?

Spodaj sem priložila tudi sliko svojega kolena.
[img]http://i68.tinypic.com/212u1ea.jpg[/IMG][/img]

Lep pozdrav

Zdravo, hlajenje je vedno na mestu v takem primeru, žal pa po iz slike ni možno oceniti trdnosti vezi, morebitnega izliva v koleno ipd, tako da kljub temu, da lahko hodite, žal ni brez pregleda možno izključiti poškodbe. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Izliv v kolenu nastane lahko zaradi poškodbe, vnetja ali draženja sklepa. Bolje je počivari s kolenom, pretirano obremenjevanje bi znalo tisti izliv poslabšati, seveda pa je treba po razrešitvi tega izliva, s športom pričeti postopoma, oz se oglasiti na kontrolo, če se stanje ne uredi v tednu ali dveh. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close