Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bulici pod vratom

Bulici pod vratom

Pozdravljeni.
Hči je stara 18 let. Pred dvema tednoma jo je zjutraj bolel vrat, če je dala glavo nazaj ali naprej, pod brado pa je zatipala majhno bulico. Zdravnica je rekla, da so tam bolj slinavke, kri je bila bp.
Bulica še ni izginila, pojavila se je še ena (ni vidno, le na otip), šla bo ponovno do zdravnice, ampak smo že kar malo prestrašeni, kaj bi lahko bilo. Hodi k petju in zboru, bi bilo lahko kaj povezano z glasilkami? Sicer se počuti dobro. Zdaj že več ne vemo, ali ima že ves čas tako, pa nismo opazili …

Največkrat gre za povečane bezgavke, te pa se najpogosteje povečajo kot odziv na neko vnetje v tem predelu. Z glasilkami in petjem tega ne bi povezovsl. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Zdravnica je rekla, da niso bezgavke … Prav na tem mehkem delu pod brado so, nad “adamovim jabolkom” ( pač kjer imajo moški ad. jabolko).

nova
Uredništvo priporoča

V tistem delu je mozno tipati tudi zleze slinavke

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

To je omenila tudi zdravnica. Ker pa je kri v redu, je rekla, da ne bi smelo biti nič hudega. Kaj pa je lahko s temi žlezami, da se zatipajo?

Ni nujno da je kaj narobe z njimi ce se zatipajo

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spostovani,

Opazila sem na zatilju tam ko se konca zatilje malo bolj gor na vsaki strani glave malo nad useskom na levi strani izboceno kost kot en grebencek cevaste oblike tako prav ven na dotik na desni strani nekoliko vise se ga ne cuti nic oz.malenkost…nista povsem simetrocno se pravi na levi strani od useska ravno in na deseni malo visje vendar se malo cuti.
Pa sem bila pri pediatrinji 3x kaj je to itd….bezgavke so tudi zadaj zelo visoko je povedala vendar to ni bezgavka je kot aterom….zamasena lojnica…..ki zgine cez cas….od novembra je to se vedno prisotno…na dotik trdo bi sama rekla da je kost … seveda se ne spoznam, morda samo estetskega videza kost tako ven ki nima drugega pomena . Mi kaj posebej bolni nismo bili nikoli hospitalizirani nikoli, danes ima obseg glavice 52,5cm. S tem da ce bi bil aterom na kosti glavice bi to ze se pokazalo kot nek mozoljcek bilo rdece nekaj ..nevem. Jo nic ne boli.
Jaz ko to taknem na glavici je trdo cevaste oblike se ne premika ni mehko koza ni pordela je ta cevasta oblika dolga cca 3cm na sredini najbolj izbocena v vrh tako gor..jo ne boli…. je mozno da so tako kosti ven na levi in desni strani lobanje malo nad zatiljem? Hvala.

Brez tipa ja tole ne bo slo, ateromi niso rdeči ali kakorkoli drugačni, če niso vneti. Ne vidim razlogov, da ne bi verjeli pediatrinji, ovenjevanje bulic pa po netu žal ni mogoče. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close