Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca urin – izvid

urin – izvid

Pred časom sem pisala o povišanih jetrnih testih. Z popolno ukinitvijo Metotreksata se je izvid v treh tednih izboljšal – skoraj normalen. Tako je zdravnik ponovno uvedel zdravilo ter kontrolo čez 14 dni. Me pa zanima nekaj glede ledvic, urina. Že nekaj časa (tudi pred Metotreksatom) me je občasno pikalo v desni ledvici. Na tej zadnji kontroli, pa je v urinu (preiskava urina – številčna koncentracija) U-levkociti 149 (ref.vred. 0-28), U-eritrociti 35 (ref.vred. 0-17), urin sediment – malo bakterij, številne glivice., pod ostale preiskave urina je vse v mejah.
Glede na to, da je imela mama težave z ledvicami (operirana, ena se je posušila – tako je rekel zdravnik) me malce skrbi, da tudi mene ne doleti kaj v zvezi z ledvicami.
Voda me ne peče, včasih edino ne čutim potrebe, da bi morala na wc. Največja težava je pikanje, kot da te nekdo z iglo močneje pika. Vročine nimam, pa tudi v življenju sem jo imela samo parkrat (moja normalna tel. temp. je 35 -35.4, tako da ne vem če je to merilo, da ob večjih težavah/špikanju naraste do 36.7). Uradno pač vročine nimam.

Hvala za odgovor, ter se opravičujem, če zadeva ni pomembna. Malce me je le strah za ledvice.

“Pikanje” v ledvenem predelu ni nikakršen pokazatelj ledvične funkcije in kot podatek nima posebne uporabne vrednosti.
Lrp pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala. Torej ta izvid urina je brezpredmeten, čeprav so vrednosti krepko nad referenčnimi vrednostmi?

nova
Uredništvo priporoča

Govora je bilo o zbadanju in ledvični funkciji. Vrednost izvida pa je odvisna od razlogov za preiskavo oz kaj se išče, pregled urina pa o ledvični funkciji ne pove veliko. Seveda pa lahko sugerira ali potrjuje okužbo sečil.

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close