Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca vprašanje

vprašanje

Pozdravljeni
Ker tako na hitro, ne najdem nobenega nevrologa, bi mi morda vi pojasnili moj izvid.
MR glave
Obnosne votline so normalno predihane. Orbiti sva videti simetrično normalno. Mastoida sta normalno pnevmatizirana. Možganski ventrikli so normalno široki. Bubarahnoidni likvorski prostori girusnih brazd so videti malo poglobljeni, tako supratentorialno kot infratentorialno. Blaga atrofija kortikalno na temenu, pretežno korteksa frontoparietalno, simetrično obojestransko, lahko pojasnjuje bolničino simptomatiko. Kortikalno ni videti gotovih asimetrij. V beli možganovini ni videti ishemičnih sprememb. Na protonu ni videti demielinizacijh. Po kontrasu so venski sinusi obarvani in normalno prehodni. Patološko obarvanih sprememb v možganih ni videti. Radiološka diagnoza: neznani in neopredeljeni vzroki bolezni
Imam pa sicer fascikulacije po nogah, sem precej v stresu. Hvala

Včeraj sem vas prosila za mnenje za MR izvid glave. (Ne vem, če je “prispelo” do vas. Dodajam starost 59 let, če to kaj pomeni. lp

V izvidu razen tiste atrofije možganske skorje (ki po mnenju radiologa lahko pojasnjuje vaše težave), ni drugih bolezenskih sprememb. Atrofija pomeni zmanjšanje volumna opisanega dela in samo po sebi ni bolezen. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close