Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Težko dihanje

Težko dihanje

Pozdravljeni,
najprej velika zahvala za vaše odgovore in čas, ki ga namenjate temu forumu. Super ste.

Imam vprašanje glede oteženega dihanja, ki me muči dober teden. Najprej sem bila pred približno tremi tedni prehlajena. Ker sem mislila, da sem že v redu, sem šla tekat. Čez nekaj časa se mi je pojavil kašelj, kar ni pri meni nič nenavadnega (običajno spremlja vsak prehlad). Čez nekaj dni pa še oteženo dihanje in hitro zadihanost. To občutim med hišnimi opravili ali ko hodim, ko počivam pa ni problemov. Kašljam zelo intenzivno, zadnja dva dni izkašljujem, prej ne. Kašelj me ne skrbi, zanima pa me, če se oteženo dihanje pozdravi samo sčasoma ali je potreben obisk zdravnika. Stara sem 41 let, 18 let sem bila pasivna kadilka.

V naprej se vam zahvaljujem za odgovor.

Zdravo
Težko dihanje, hitra zadihanost in podobno, je vedno dober razlog za obisk zdravnika in to svetujem tudi vam. Res je lahko posledica okužbe, lahko pa tudi česa drugega, tudi manj prijetnega. V teh primerih čakanje, da bo bolje, ni dober pristop. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljeni,
stara sem 20 let, že približno 3mesece imam težave z dihanjem ki nikoli niso bile tako hude, problem je bil samo to, da vcasih, ko sem vdihnila zrak sem imela obcutek, kot da ga nemorem dokonca vdihniti oz kot da mi zrak negre v pluča. Pred priblizno tremi tedni pa sem ponoci preden sem sla spat dozivela malo hujsi napad, priblizno 10sekund sploh nisem mogla vdihniti zraka in za trenutek nisem mogla dihati, nato sem se zacela potiti in dihala sem vedno tezje, postala sem tudi malo panicna zato sem sla k dezurnem zdravniku, kateri je rekel da je vse vredo, pritisk sem imela 154/85 in 99 pulza. saturacija: 98%. zdravnica ni slIšala nobenih posebnosti v pljučih ali srcu, dihalni šum je bil normalen, mi pa je svetovala da obiscem osebnega zdravnika, priporočala je da grem k pulmologu. To sem tudi storila in trenutno še čakam da obiscem pulmologa…se vedno imam tezave z dihanjem in ravno danes se mi je zgodilo podobno vendar sredi belega dneva, da sem začela zelo oteženo dihati, ko sem sla po stopnicah se mi je zmotilo, večkrat me boli tudi v prsih in v srcu, vendar pa ko sem se pomirila je bilo nekoliko bolje. Naj še omenim, da sem bila kot otrok asmatik vendar nikoli nisem imela nobenih večjih težav. Trenutno me je malo strah, saj nevem kdaj bom spet dozivela trenutek oteženega dihanja, ki res ni prijeten, skrbi me tudi kaj je bi lahko bilo z mano narobe in kaj se mi dogaja…
za odgovor se vam že v naprej zahvaljujem.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni, težave še najbolj spominjajo na napade tesnobe, precej bolj, kot na astmo ali karkoli drugega. Vsekakor pa opozarjam, da bolečine v prsih in težko dihanje nista temi, o katerih bi bilo varno razpravljati po netu, če se težave kakorkoli poslabšajo od prejšnjega pregleda, je najboljša rešitev ponoven pregled. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close