Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Masy

Masy

Spoštovani!
Že poleti enkrat sem za kratek čas občutila na drugem nožnem prstu desne noge (prst zraven palca) nekoliko nenavaden občutek, če sem se česa dotaknila s prsti, kot bi bil občutek nekoliko zmanjšan. Potem je to izzvenelo, pa tudi pozabila sem na to.
Zdaj se je pojavilo znova, prejšnji teden se mi je tudi zdelo, da so prsti zvečer vroči, na mezincu in prstancu desne noge sem imela tudi občutek manjše pekoče bolečine, kot če si recimo preveč postrižeš nohte. Zdaj to ni več pogosto (oziroma ni več), občutek ostaja le na drugem prstu, občasno mezincu. Prebrala sem, da je predvsem pekoča bolečina in občutek vročih prstov možen zaradi krčnih žil. Stara sem 50, zaradi žil sem bila že pri vas, v bistvu bi že lahko šla na operacijo, pa ste dejali, če nimam večjih težav, se ne mudi.
Zdaj pa me je začelo skrbeti, kaj bi vse skupaj lahko bilo, občasno me boli tudi križ, (moja zdravnica ve za križ), bi lahko bilo tole s prstom od križa? Je lahko kaj hudega?
Pri hoji me ne moti, v bistvu čutim to zvečer, ko grem spat in sem bosa.
Se mi mudi do zdravnice? (Zadnjič mi je namreč malo “poočitala”, da veliko hodim k njej.) Še to, kri imam bp (izvid pred enim tednom).
Najlepša hvala za vaše mnenje in lep pozdrav,

Pozdravljeni, opis me bolj spominja na nevralgijo, torej bolečino, ki jo povzroča živec, kot pa težave s krčnimi žilami in dvomim, da bi vam operacija krčnih žil (torej ven) pri tem pomagala. Vsekakor bi bilo vredno pogledati tudi arterijsko prekrvavitev, sploh če imate npr sladkorno bolezen in ima prst spremenjeno barvo. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani,
najprej se opravičujem za nekoliko zmedeno pisanje, že naslov mi je “ušel”. Pa tudi zaradi žil mi seveda niste vi svetovali, ampak flebolog, ne vem, kam so mi odtavale misli, ko sem to pisala 🙂
Seveda, kot hipohondru me je prevzel strah, kaj če imam tumor na hrbtu. To vam pišem čisto resno 🙁
Sladkorne nimam (pregled krvi pred dvema tednoma za službo), barva prsta ni spremenjena.
Kaj predlagate? Kako pa se diagnosticira nevralgija?
Hvala!

nova
Uredništvo priporoča

Zaradi bolečega prsta res ni vredno tuhtati o tumorjih “hrbta”. Pregled pri osebnem zdravniku bo čisto ok, morda težava izgine celo brez diagnoze in zdravljenja. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Saj v bustvu me skrbi zato, ker ni bolečina, ampak nek nenavaden občutek, kot bi imela v tem prstu zmanjšan občutek na koncu prsta … (prst poleg palca). Pri hoji me pa ne moti.
Se opravičujem, ker sitnarim, a veste kok so me šele doma siti 🙂

Morda pa zgolj utesnjen ali poškodovan živec, ki vodi tja oz od tam. Še vedno me dodatni podatki niso prestrašili. Doma vam ne bodo pozdravili tistega prsta in je vseeno, če jim ne najedate, saj to nima terapevtskih učinkov ampak zgolj stranske 😉
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Nekaj me pa vendarle še zanima – od kod bi lahko bil občasni občutek “mraza” oz. kot da me konci prstov malo “pečejo” (kot če bi si preveč postrigla nohte) na mezincu in prstancu iste noge?

Lahko tudi recimo preobčutljivost drobnih žil na mraz ali hlad in s tem motena prekrvavitev….

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Bi morda lahko bilo to povezano s krčnimi žilami? Stara sem 50 in prav zdaj čakam na pregled za operacijo žil na Otočcu, imam pa prav s to nogo več težav, malo bolj mi oteka in v zadnjem času me občasno tudi malo boli.
Hvala lepa!

Fo bi težko propisoval krčnim žilam. Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Aha, sem mislila, ker omenjate moteno prekrvavitev …
Bom šla do zdravnice, čeprav si ne predstavljam, kako bo to vse diagnosticirala?
Ker ima kar gnečo, me zanima, se mi zelo mudi do nje?
Hvala, res, za vse nasvete.

Arterijsko prekrvavitev, krčne žile so razširjene vene in ne volivajo na prekrvavitev. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close