Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Polip v žolčniku

Polip v žolčniku

Spoštovani. Stara sem 28 let, jemljem kt. Imam 170cm, 60kg. V avgustu 2017 so mi pri ultrazvoku trebuha odkrili polip v žolčniku v velikosti cca 4mm. Na izvidu piše, da je po vsej verjetnosti holesterolni. Polip je bil odkrit naključno. Odpravila sem se namreč na samoplačniški pregled zaradi pogoste slabosti, bolečin v trebuhu, prebavnih motenj. Drugače je bil izvid brez posebnosti. Ker na internetu nikakor nisem uspela najti določenih informacij se obračam na vas. Zanima me naslednje: Kako hitro raste polip (prebrala sem da, če je polip večji kot 1cm lahko postane rakast.)? Ali je dovolj hitra kontrola čez eno leto (tako piše na izvidu)? In kar me najbolj zanima, ali je možno, da polip popolnoma izgine? Ali je lahko v pomoč prehrana ali kakšno zdravilo, da bi polip izginil ali se vsaj ne večal? Se opravičujem za toliko vprašanj in hkrati se vam vnaprej zahvaljujem za vaš odgovor. Lep pozdrav. Barbara

Polipi v žolčniku so pogosta najdba in večinoma nenevarni, omenjeni holesterolni so najpogostejši. Naših smernic za spremljanje sicer ne poznam, po literaturi naj bi bila kontrola po pol leta in nato na eno leto, da se spremlja njegova rast oz hitra rast. Odstranjuje pa se večje skupaj z žolčnikom. Posebnega razloga za skrbi pa pri vas ne vidim. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Še to, da bi kar izginil ni verjetno, prav tako ne, da bi ga odpravili z neko hrano ali tabletami. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Zahvaljujem se za vaš odgovor. Torej kolikor razumem polip v vsakem primeru raste ampak je odvisno samo kako hitro?
Torej se v bistvu z nicemer ne more vplivati nato, da bi se rast ustavila? 🙁

Dejstvo je, da je bil najprej 0 mm, zdaj je 4 mm, torej je zrasel. To ne pomeni, da bo rasel v nedogled in da bo nujna operativna odstranitev, vplivati na to pa res ne morete. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close