Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca psoriatični artritis

psoriatični artritis

Ne bi o vseh bolečinah ki jih imam (predvsem roke, hrbtenica ter medenica), kljub jemanju Metotreksata že tretji mesec. Zanima me, kaj storiti, kajti vsakokrat so bili na kontrolah krvi jetrni testi povišani. Sedaj so se dvignili (zadnji porast za precej) na S-Alt 3,14, S-Ast 1,55, K-RDW 14,4, lev -8,8, eritrociti 4,4, hemoglobin 134,hematokrit 0,41K-MCV 94, K-MCH 31, vse ostalo je malce pod zgornjo mejo, v urinu je edino 3+ levkocitovU, kvali. ter 5-10 levkocitov /VP in številne bakterije . Ker so vrednosti precej višje od dovoljene, počutje je slabo, občutek tiščanje v trebuhu (pod rebri), jutranja zelenkasta driska, utrujenost…me je osebna zdravnica napotila nazaj k revmatologu. Ker bo sedaj kmalu vikend me zanima – a bi morala takoj nazaj ali pa lahko počakam do naslednjega tedna-ponedeljka? Kaj bo sledilo? Prekinitev jemanja tablet, ali morda še kaj? Nisem panična, mi pa ni vseeno, kajti opažam, da je celotno počutje zelo slabše, hkrati pa se tudi same bolečine v sklepih niso popolnoma nič zmanjšale. Osebna zdravnica je bila precej redkobesedna – samo, da pač naj grem nazaj in mi bodo že v bolnici vse povedali.

Hvala za odgovor

Pozdravljeni, precej verjetna možnost je, da gre za stranske učinke metotreksata. Tudi zvišanje jetrnih encimov bi bilo lahko zaradi tega zdravljenja. Pri trajnejšem zvišanju je včasih treba zdravljenje zmanjšati ali prekiniti. Nikakor pa vam tega ne morem svetovati po netu in upoštevajte navodila zdravnika, ki vam je zdravilo predpisal. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala.

Mi je zdravnik ukinil zdravila, ponovitev lab. izvidov čez 14 dni.

Imam pa eno vprašanje – je možno, da se je pojavilo vnetje trebušne slinavke? Imela sem jo že 4x, nazadnje 2005. Sedaj so se pojavile iste težave, bolečine – sicer niso še v takšni meri kot so bile takrat, vendar začetek je popolnoma isti. Seveda sedaj presneto pazim na vse, tudi nobenih zdravil ne smem (tudi protibolečinske je zdravnik odsvetoval oz naj vzamem res ko je hudo). Odločena sem, da vzdržim brez vsega do ponovnega laboratorija, samo da bi bili izvidi boljši. Nobena hrana mi ne odgovarja…tekočina še ne povzroča težav, karkoli gostejšega so bolečine, tiščanje hudo. Najbolje je, da pojem samo kaj manjšega, kot piščanček, če se že prisilim. Nekaj pa moram – če nič ne jem spet boli, tako da res…samo minimalno količino. Če tehtnica ne laže, sem shujšala za 2 kg, vendar imam še zaloge, tako da me to ne vznemirja trenutno, vem pa, da je bilo ob vsakem vnetju slinavke isto.
Sedaj pa me res zanima – je možnost, da se je pojavilo vnetje slinavke, ter …je potrebno dodatno napotnico za lab za amilaze – teste za treb. slinavko, ali pa se na teh obtoječih testiranjih (jetra, KKS…..) lahko vidi tudi to? Ali pa je možnost bolečin v žlički, v hrbet…od povečanih jeter in morebiti le ni vnetje treb. slinavke ponovno?

Se opravičujem če vzganjam paniko, vendar predobro se zavedam kaj je bilo, kaj je lahko, zato grem raje k osebnemu zdravnku po dodatno napotnico za laboratorij (za jetra in urin jih že imam), če je eventuelna možnost vnetja slinavke. Žal pa me revmatolog ni povprašal o dodatnih težavah, samo ponovitev testov ter ukinitev vseh zdravil. Sem pa povedala da se slabo počutim ter da me boli ter tišči v žlički, a se ni oziral na to.

Hvala in lp

nova
Uredništvo priporoča

Seveda po netu ni nikakor možno izključevati vnetje trebušne slinavke, sploh če ste takrat imeli identične težave. Bolečine v žlički pa imajo še druge možnosti, npr vnetje želodčne sluznice – gastritis in še kaj.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close