Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Neznosni glavoboli po porodu

Neznosni glavoboli po porodu

Spoštovani,
stara sem 31 let, 20.8. sem rodila z načrtovanim carskim rezom v spinalni anasteziji. Vse je bilo OK.
Od 13 leta dalje imam občasne migrene, katere sem do nosečnosti pregnala z Imigranom. Ko sem bila noseča, se je migrena pojavljala redko-nekje max do dvakrat na mesec, jemala sem po 2 lekadola v raznaku 6 ur, redko je prijelo, ampak po 24 urah nekje je minila. Prisotno je bilo tudi bruhanje-občasno.
14 dni po porodu pa so migrene postala skoraj dnevnica stalnica-imela sem jih na dva do tri dni, lahko so trajale tudi po 48 ur (bolečina izključno na eni polovici glave).Ker polno dojim, lahko vzamem le Lekadol (ki mi v nobeni dozi ne primejo več) ter ginekologinja mi je predpisala Brufen, ki naj bi ga tudi laho vzela, če dojim. Vendar tudi ta ne pomaga. Vedno se pojavijo zjutraj ali ponoči. Redko čez dan. Edino kar je bilo še vmes, da me je precej bolel tudi hrbet okoli lopatic.
Pojavlja se mi tudi čuden občutek zadetosti v glavi, zlasti, če gledam dol (npr ko dojim in gledam dol otročka, ko umivam glavo in nagnem glavo dol, zadnjič sem šla na masažo hrbta in ko mi je maserka masirala vrat in sem bila obrnjena dol na tebuhu, se mi je začelo vrteti ). Temu sledi čuden občutek omotice.
Poleg migren se mi je pojavil še nek nov glavobol, gre za pritisk v čelnem delu, za očmi in v čelu. Lahko bi opisala da je tak, kot da mi zatekajo možgani-po domače. Pritisk je res močen, povzroča slabost in ravno včeraj sem prebruhala 3 ure. Po 2 lekadolih, Brufenu, Ketonalu in tuširanju je pritisk po 8 urah počasi minil. Občutek ‘čudne glave’ , ko glavobol preneha, pa ostaja še nekaj ur potem. Npr tudi če zamižim med glavoboli, se mi vrti. Težav z samim vidom nimam.
V takem stanju sem seveda nezmožna normalno skrbeti za otroka, in dejansko me že malo skrbi kaj se dogaja. Pritisk imam normalen, krvna slika je tudi v mejah normale, tudi železo super.Tudi sladkor.
Vmes sem imela sedajle npr 11 dni brez vsakega glavobola, včeraj pa spet ta nenormalen pritisk v čelu, ki se je pojavil ko sem se zbudila.
Počasi me skrbi-bi lahko šlo za kaj hujšega, anevrizme, tumorje? Jezadeva le hormonska? Kaj z vratom/hrbtom? Ne vem, nisem panik po naravi, ampak zadeva se vleče že 2 meseca. Ko glavobolov ni, se počutim normalno in drugih težav nimam, razen da sem seveda precej pod stresom. Naj omenim še, da sem imela oktobra 2014 MR glave, takrat je bil BP.

Najlepša hvala za Vaše cenjeno mnenje.
LP

Objava čaka odobritev

New Report

Close