Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Mravljinci v nogi

Mravljinci v nogi

Pozdravljeni,

že nekaj dni se mi v levi nogi pojavljajo mravljinci. Težava se je začela kar čez noč. Občasno se mi mravljinci pojavljajo tudi v levi roki, natančneje do komolca. Tudi v nogi mravljinci segajo nekje do kolena. Na internetu vse mravljinčenje povezujejo z MS, kar me zalo skrbi, Drugih bolečin nimam in tudi z ravnotežjem nimam problemov. Ker sem po naravi panik, kar se tiče zdravja, ponoči ne morem spati, saj razmišljam samo še o tem. Vsa opravila lahko normalno opravljam, vendar so mravljinci stalno prisotni. Zanima me ali bi lahko bil to začetni znak MS, ali pa gre samo za kak vkleščen živec?

Mravljinčenje ima kup možnih vzrokov in MS ni med pogostejšimi. Kaj ga povzroča vam, je nemogoče ugotoviti po netu, polek gore drugih možnosti, je utesnjen živec, ki vodi tja oz od tam, pogosta možnost.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravjeni,

hvala za odgovor. Sedaj so mravljinci v nogi čez dan malce ponehali, vendar pa se ponovno začnejo zvečer, ko se uležem v posteljo. Prav tako se mi v ležečem položaju pojavljajo močni mravljinci v levi roki. Najbolj se čutijo od prstov pa do komolca. Tudi v rami in nadlakti me na trenutke zbode. Med določenimi gibi me zaboli tudi v levi lopatici, Občutek mravljinčenja in bolečine je obenem pekoč in hladen. Težko opišem. Tudi po levi strani vratu in do sredine glave se včasih širi. Vedno bolj me je strah, da ni kaj resnega, vendar se mi zdi čudno, da se stanje bistveno poslabša zvečer. Zadnja dva dni zaradi mravljinčenja in zbadanja v roki sploh ne morem zaspati. Panika pa še vse skupaj verjetno dodatno poslabša, saj me začne kar stiskati v prsih. Povedati moram tudi, da imam hude probleme z zgago, zaradi česar sem že naročena na gastroskopijo. Kaj menite, da bi lahko bil razlog za moje težave….živec, psiha ali kaj resnega??

Hvala in lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Kar se tiče mravljinčenja, vztrajam pri prejšnjem odgovoru, povezave s tistim tiščanjem v prsih pa ne vidim. Pri tem bi imel sicer lahko vlogo refluks, še bolj verjetno pa ga povzroča tesnobnost.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close