Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca vec tezav

vec tezav

Lp,

prosim za mnenje:
Ze dva meseca imam tezave z dihali-piskanje, hropenje in otezeno dihanje. Ponavadi so tezave vecje ponoci, bila sem pri zdravniku in pulmologu, pri testih ni bilo opaziti nic kronicnega, tudi alergijski test ni nic pokazal. za lajsanje simptomov sem dobila berodual, ki pomaga. Kri je bp.
Tezava je v tem da me tudi tisci v prsih kot neka tesnoba. A je kljub testom lahko astma?
Opazam napihnjen trebuh, tiscanje, vendar me ne boli, prav tako nek cmok v grlu.
V predelu popka-vodoravno tipam podolgovato bulo, vendar je tipna le obcasno, a je to lahko crevo?ali kaj resnega?
Zaradi tega sem zelo nervozna in zaskrbljena.
Prosim za vase mnenje, kaj storiti?
Lp

Sicer ne vem, kakšne teste ste delali pri pulmologu, vsekakor pa bi slišal piskanje in hropenje, če bi bilo prisotno, prav tako verjamem, da so bile opravljene vse potrebne preiskave, zato se mi ne zdi prav verjetno, da bi šlo za “spregledano” astmo. Tiščanje v prsih ima lahko številne vzroke, tesnobnost je med zelo pogostimi. Žal pa si nikakor ne predstavljam tiste vodoravne bule.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lp,
V bistvu ni bula, mogoce sem se narobe izrazila, vendar nekaj tipam, poteka vodoravno v visini popka, na otip kot cev, ne vem razloziti drugace.
A zdravnik kljub uporabi beroduala, ki sem ga vpihnila dve uri pred pregledom, lahko slisi piskanje v pljucih? Delala sem spirometrijo, ki je bila bp in melanholiski test, ki je bil tudi ok. Najbrz ce bi bila astma bi se na testih videlo da nekaj ni ok, kljub vpihu beroduala?
Hvala za odgovor.
Lp

nova
Uredništvo priporoča

Piski po berodualu lahko so, lahko izginejo, če so prej bili. Bronhodilatatorji, kot so v berodualu, delujejo obratno kot snovi v metaholinskem testu. Za konkretno vaš primer pa povprašajte pulmologa, kjer ste test opravljali. Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close