Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Prosim še za vaše mnenje…zelo.povišani jetrni testi.

Prosim še za vaše mnenje…zelo.povišani jetrni testi.

Spoštovani.

Potrudila se bom čimbolj opisati svojo težavo. Stara sem 30 let. Leta 2015 so mi med nosečnostko diagnosticirali dva konkrementa v žolčevodu. V dveh mesecih sem imela sodeč po ultrazvoku v žolčevodu že preko 30 konkrementov različnih velikosti. Tri tedne po porodu so mi žolčnik odstranili, ker so žolčne kolike bile zelo pogoste. Operacija je potekala v redu in ni bilo nobenih posebnostih (jetrne encime nisem imela med diagnozo žolčnih kamnov nikoli povišanih, tudi bilirubin je bil v redu, tudi po operaciji so krvni izvidi bili vsi v redu.)
Pol leta po operaciji žolčnika sem ponovno dobila žolčne kolike, katere sem si ustavila doma z spazmexon. In od takrat imam 3krat do 4krat na leto žolčni napad, ki je dosti bolj boleč in traja dalj časa, ko se kolike umirijo pričnem bruhat (žolč…rumeno tekočino in to traja nekaj ur)…in vedno mi morajo pomagati na urgenci. Ob vsakem napadu, tudi jetrni encimi zelo.poskočijo…letos januarja 2016 sem imela jetrne teste ob napadu: S-bilirubin,cel.- 20
S-AST- 2.75
S-ALT- 6.59
S-gama GT- 1.93
S-alkalna fosfataza- 1.04
Marec 2016 so ob napadu bili jetrni testi:
S-bilirubin,cel.- 9
S-AST- 2.59
S-ALT- 2.79
S-GAMA GT- 1.78
S-alkalna fosfataza- 0.86
Julij 2017 so bili jetrni testi ob napadu:
S-bilirubin, cel.- 23
S-AST- 8,86
S-ALT- 10,2
S-gama GT- 1,83
Lani sem opravila v Rogaški Slatini gastroskopijo in endo uz in je vse bilo brez posebnosti. Tudi v ukc lj sem ooravila endo uz, ki je bil brez posebnosti. Vsi UZ v mejah normale, Sanford, feces, EGDS vse brez posebnosti. Markerji virusnih hepatitisov testi vsi v redu. Ščitnični hormoni v mejah normale. Rtg slikanje vratne in prsne hrbtenice zaradi suma na osteomuskularnega izvora, je bilo vse v redu. Tekom hospitalizacije v mesecu juliju so mi na podlagi preiskav izključili avtoimune, virosne in metabolne povzročitelje jetrne okvare. Opravila sem tudi CT trebušnih organov, kjer so jetra bila difuzno povečana, zlasti levi jetrni reženj, ki je segal pod celotni premer leve hemidiafragme.
24.08.2017 so mi opravili ERCP poseg, zaradi suma na dusfukcijo Oddijevega sfinktra. Vendar poseg ni bil uspešen, ker naj ne bi mogli zraven, zaradi stenoze sfinktra. In po posegu se je akutno vnela trebušna slinavka. Prejšnji teden sem ooravila tudi MR jeter in MRCP žolčnega sistema (izvide še čakam). Prejšnji teden sem imela spet odvzem krvi in vrednosti so bile:
S-ALT- 1.55
S-ALT- 6.69
S-gama GT- 0.66
S- alkalna fosfataza- 1.12
Po hrani ne čutim težav. Napadi se pojavijo največkrat ponoči. Alkohola ne uživam, tudi kadim ne. Ne jem mastne hrane. Tako da res ne vem kaj bi pripomoglo k tako povišanim jetrnim testom. Zato, lepo prosim še ta vaše mnenje. Ker sem že čist obupana včasih pomislim že na kaj hudega.

In najlepša hvala za odgovor.

Omenjene vrednosti so lahko v vašem primeru povišane npr. zaradi holestaze oz motnje v odtekanju žolča, recimo omenjena stenoza in še marsikaj. Vrednosti pri vas dejansko ne naraščajo in zadnje, ki jih navajate, so celo nižje od večine prejšnjih. Seveda pa kot vedno: ne zdravimo izvidov ampak vzroke.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close