Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Mehur

Mehur

Pozdravljeni,

Pišem kar tukaj.. stara sem 27 let in letos imam že 5tič unetje mehurja. Vedno je prisotno veliko bakterij(na izvidu piše bakterije : številne), in pa levkociti. Naj povem da že v osnovi zelooo veliko pijem, predvsem vode(kavo 1x na dan), pogosto si kupim za preventivo tudi tablete iz brusnic ali sok. Trenutno poleg antibiotikov pijem še ursi, vendar še vedno čutim pekoč občutek ob uriniranju (danes zadnji dan ant, Macrobid). Na pregled do zdravnice grem trenutno težko, ker imam ravno M. Glede higiene ni problema. Partnerja imam rednega cca 1 leto. Na uz sicer še čakam, datum imam decembra. Zanima me kaj lahko povzroča ta unetja, in če je kašna opcija da bi se lahko klamidija tako izražala? Sicer na klamid. sem bila testirana ampak 3 leta nazaj, trenutni partner še ne.. Aja , v jul sem bila operirana za kilo, od takrat unetje 3x.. vrjentno to nima nobene veze?

hvala za odg..lp

Pogosta vnetja mehurja pri dekletih niso posebna eksotika, saj imajo bakterije iz okolice v mehur precej kratko pot zaradi kratke sečnice. Pri moških so ta vnetja mnogo redkejša. Če si predstavljate, vsak(a) lahko prileze na Šmarno, pa čeprav nekatere vsak teden, nekatere nikoli. Pri moških je sečnica mnogo daljša in vsak pač ne prileze na nekaj , kar je visoko med Triglavom in Matterhornom (v tesnici verjetno bolj na ravni Blegoša). Bakterije niso hude športnice. Za pogosta vnetja torej ne potrebujete klamidije, slabe higiene ali novih partnerjev. Včasih je potrebno preventivno jemanje antibiotika, ali vsaj po opravkih z “Blegošem”, če se vnetja pojavljajo po tem. O tem se je vredno pomeniti z zdravnikom. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close