Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca analgetiki

analgetiki

Spoštovani dr. Rebolj!

Zanima me še ena zadeva. Pri operaciji, ko sem prejel narkozo nisem mogel takoj zaspati, čeprav sem že bil ohromljen. Nekaj minut sem še vse slišal in čutil kaj mi delajo. Kako je to možno? Mislim pa, da sem imel težave pri prebujanju, čeprav mi niso ničesar povedali. Namreč me je grozno bolelo ob strani prsnega koša, bolj zgoraj, levo in desno, skoraj pri rabi. Bolelo me je bolj kot mesto operacije, da se še mm nisem mogel premakniti. Sestra je rekla, da so me najbrž tako zbujali, me tam stiskali. Torej je moralo biti nekaj narobe, da se nisem mogel zbuditi, če so me morali tako močno stiskati? Pri prejšnjih operacijah teh težav ni bilo.
Prav tako me zanima za lokalno anestezijo. Je možno, da nekoga kasneje prime (tudi splošna) anestezija) kot običajno? Po navadi koliko minut počakate, ko date lokalno anestezijo, preden začete delati na človeku, npr. šivati? Ali dajete to lidokain? A je morda v tem tudi kokain kot v novokainu?
Tisti, ki je npr. odvisen od narkotikov, bodisi drog ali narkotičnih analgetikov kot je npr. Zaldiar, Tadol in to tudi zlorablja oz. je navajen visoke doze, npr. 800 mg Tadola na dan ali obstaja možnost, da mu ne bo koristilo proti bolečinam, če pri starejših letih zboli za rakom, ko se ponavadi dajejo taki analgetiki? Ali sploh ne bo pomagalo proti bolečinam ali pa bo potreboval še večjo dozo? Je možno, da niti morfij ne bi pomagal proti bolečinam, če je tak človek vrsto let vajen narkotikov?

Prosim odgovor.

Hvala in lepo pozdravljeni.

Pero

Smanje in protibolečinski učinek sta ločeni stvari, prebujanje je včasih hitrejše, včasih počasnejše, težko pa bi vašemu opisu rekel težave pri prebujanju. Seveda navajenost oz zloraba posameznih analgetikov povzroči toleranco in torej manjši učinek, ko jih potrebujete. V lidokainu ni kokaina, likalna anestezija aplicirana ob robove rane pa prime takorekoč takoj. Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

denimo, da dobim raka in potrebujem močne analgetike, na kar sem že itak vajena, npr. dnevno 900 mg tramala. ali mi zdravniki ne bodo upali dati še venjo dozo, ker se bojijo, a se predoziram, čeprav zmorem še več? ali pa imate posluha, razumete kako je to in lahko date precej več?

hvala,lp

nova
Uredništvo priporoča

Analgetikovblahko v teh primerih dobite toliko in take, da vas ne boli. Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close