Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečine v želodcu

Bolečine v želodcu

Spoštovani,

Že tri tedne imam težave s topo bolečino in toščanjem v želodcu, spahovanjem in pekočim občutkom v žrelu, utrujenost, občasno se mi pojavljajo tudi vrtoglavice. Težave so najhujše ponoči in zjutraj pred zajtrkom,po obroku pa se stanje za kakšno uro izboljša. Ves ta čas pazim na prehrano (jem riž, zelenjavne juhe, ovseno kašo, jogurt, prepečenec ipd. in pijem veliko vode.) Shujšala sem za 5kg.

Obiskala sem osebno zdravnico, ki mi je predpisala nolpazo 40g. Tablete sem jemala 10 dni, nato pa sem prenehala, saj sem bila napotena na gastroskopijo in sem dobila navodilo naj 14 dni pred pregledom ne pijem omenjenih zdravil (pregled imam v petek). UZ trebuha ni pokazal posebnosti, enako tudi odvzet vzorec blata. Zdravnica mi je predpisala analgin in spasmex za lajsanje bolečin, poleg tega si pomagam z rupurutom. Prosim za nasvet kako si še lahko pomagam saj mi je zdravnica pojasnila, da moram do pregleda pač potrpeti, zaradi težav pa zelo slabo spim in sem neprestano utrujena.
Hvala za odgovornin lep pozdrav

Ker je test na želodčno bakterijo lahko lažno negativen, če jemljete tovrstna zdravila. Prekinili naj bi z njimi 7 dni pred preiskavo. V hudi silii ne vidim težave, če bi vzeli en posamezen antacid (hidrotalcid ipd)
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni se enkrat.

Na gastroskopiji je bil ugotovljen blag bulbitis in po večjem odmerku zaviralca protonske črpalke se stanje kar se tiče bolečin v želodcu počasi izboljšuje (čeprav se težave še vedno pojavljajo zjutraj in občasno ponoči).
Ostaja pa težava s hudo utrujenostjo in občasnimi vrtoglavicami. Glede na to da mi je gastroenterolog pojasnil, da te težave niso povezane z želodcem,utrujenosti pa ne pripisujem več slabi kvaliteti spanja, saj odkar jemljem predpisana zdravila veliko bolje spim me zanima kakšen bi lahko bil vzrok mojih težav. Še zlasti se mi zdi nenavadno, da so se težave z želodcem in utrujenostjo pričele istočasno,hkrati pa naj ne bi bile povezane (ali je možno da imajo skupen vzrok?).
Hvala za odgovor

nova
Uredništvo priporoča

Ker je recimo stres, psihična napetost eden od dobrih razlogov za poslabšanje bolečin v želodcu oziroma težav s kislino, ne morem trditi, da ne more biti prav nikakršne povezave. Seveda pa se strinjam, da povezava ne gre v smer, da vam želodec povzroča te težave ampak kvečjemu da je morda “stres” povzročil oboje. Kakorkoli, preostale težave boste morali raziskati ločeno. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close