Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca kila

kila

Spoštovani,

diagnosticirano imam kilo. Nimam nobenih izboklin me pa včasih boli modo oziroma bolj mošnja kot samo modo, sploh po kakšnem prehladu ko dosti kašljam ali po napenjanju ko grem na blato. Bolečina traja več dni. Ko ležim oz.spim me praktično ne boli. Bolj izražena bolečina je ko stojim. Je ta bolečina od diagnosticirane kile?

Hvala

Ne navajate kje imate kilo. Bolečina v modih ima sicer številne možne vzroke, tudi kila bi sicer lahko povzročala bolečine, če je seveda na tistem mestu. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Ja ugotovljena je bila ingvinalna kila vendar na drugi strani. Sem pa bil pred 30 leti operiran za varicocelo prav na levi strani (tisti ki me boli) Pred cca 10 leti sem opravil ultra zvok in mi je urolog rekel, da je še vedno malo opazititi varicocelo. Je ta bolečina možna od tega? Čudno mi je, da me boli po kakšnem napenjanju (močnejšem kašljanju ali napenjanju za na blato) V ležečem položaju pa skoraj ali pa sploh nič. Je kaj nevarnega?

nova
Uredništvo priporoča

Tole je postalo ugibanje na slepi srečo in od takih odgovorov ne boste imeli nobene koristi. Kot še stotina drugih reči sevedani nemogoča niti omenjena. Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala in lp.

Pozdravljeni,

Tudi sama imela kilo, operirano v juniju. eno vprašanje; kako je z športom po operaciji /sedaj bodo 4 meseci, v smislu hoja v hrib(lahki klanci) ? 2 dni nazaj sem šla malo v hrib(asvaltna cesta do ene cerkvice, ubistvu nič).. in od včeraj čutim bolečine na operiranem delu . sicer ne hudih, so pa moteče… je možno da se to razdraži po takem malem “naporu” ? Kila je bila dimeljska (bila je samo maščoba) oz natančneje na predelu srame kosti- oz območja tam(cca 6cm pod popkom)) popravljena z mrežico. kašna je dejansko možnost ponovitve kile? Sicer sem naročena na uz trebuha še zaradu težav z mehurjem.. samo do datuma še ni kmalu 🙂
lp

Na pamet rečeno je varno pričenjati s postopno intenzivnejšo vadbo po mesecu in pol. Da čutite še operiran predel ni nenavadno. V vsakem primeru upoštevajte navodila kirurga, a po 4 mesecih ne vidim posebnih težav. Ponovitev kile pa ni nemogoča. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni. Med nosečnostjo se mi.je pojavila kila levospodaj na prehodu spodnjega dela trebuha na venerin hribcek. Po porodu izginilo popolnoma inz uz pred pol leta ni bilo moc videti kile. Kaj se lahko tud sama zaraste? Drugac pa opaža
m vcasih tudi med hojo, da me mal.zaboli v nogo v dimlje kot bi imela pretegnjeno neki …a lahko to kila ali hrbtenica, s katero imam full tezave? A je res mini kila nevarna za vklescenje?

Možno je oboje ali kaj tretjega, pri možnosti vkleščenja ni vse le v velikosti, čeprav je pri kakšni komaj opazni ta možnost res majhna. Da bi kar izginila pa ni najbolj verjetno

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close