Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Povisan bilirubin

Povisan bilirubin

Dober dan. Na vas se obracam ker sem zelo zaskrbljen. Ze lep cas imam nekaksne probleme z prebavo. Priblizno dva tedna in pol nazaj sem bruhal dva dni in nato odsel na pregled k osebni zdravnici. Poslala me je v laboratorij, kjer je bil povisan bilirubin 41.Naslejdni dan sem sel k zdravniku, ki mi je rekel da imam rumenkaste oci. Se drugo na krvni sliki je vredu. In od takrat me je strah. Imam slab apetit, ne morem jest, blato je bolj tekoce, rumenkasto, in sam razmisljam.o tem da ni kak rak. Tudi svoh se pocutim. Opravil sem uz trebuha, ki je vredu. Zdaj cakam na pregled gastroenterologa. Mislite da je nevarno. Star se 20 let. Lp hvala za odgovor.

Koristno bi bilo, če navedete še ostale izvide, pa čeprav normalne, nikakor pa iz driske in višjega bilirubina ne morete sklepati o rakavih boleznih. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Najlepsa hvala za odgovor. Najbolj me bremeni to da ne morem normalno jesti. Jem in kot da me sili na bruhanje. Ampak ne bruham. Pa tudi svohost in ccmok v grlu cutim? Je morda stres kriv zato? Vam se prilozim ostale izvide. Hvala za odgovor

nova
Uredništvo priporoča

Stres, težave z želodcem in kislino v njem, pa še marsikaj (tu ne mislim na vzroke za višji bilirubin)

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Najlepsa hvala za odgovor. Dobro saj tudi prej nisem imel najboljsega apetita, ampak kakor sem zvedel za ta povosan bilirubin in da imam malo rume oci, sem zapadel bmv neko anksioznost in sploh ne morem jest, tezko poziram. Jem predvsem raje bolj mehko hrano. In potem me je strah najhujsega in mi te misli krozijo po glavi. SEM pa imel tudi antidepresive, ki sm jih pred nekaj casa opustil, kakor kaze bom moral jih nazaj jemati. Neprijetno. Sem si opazil na poziralniku kot neke bele male mehurcke/ lise? Ni jih veliko in takoj se ustrasim? Kaj bi ble te lise? Upam da resim nastalo zagodo.Pa blato je mehko, ni v obliki klobase, ni pa ravno deiska. In vcasih najdem kaksen koscek hrane v blatu.Tukaj so krvni izvidi:
HEMOGRAM
K-Erci 5,40
K-hb 166
K-ht 0.467
MCV 86.6
MCH 30,7
MCHC 355 H
RDW 11,2 L
K-trombociti 232
MPV 6,9 L
K-Lkci 7,6

DIFERENCIALNA KRVNA SLIKA

Nevtr.segmentirani 3,28
Limfociti 3,29
Monociti 0,81
Eozinofilci 0,14
Bazofilci 0,05
Nevtrn.segmentirani 43,3
Limfociti 43,5
Monociti 10,7 H
Eozinofilci 1,8
Bazofilci 0,7

BIOKEMIJSKE PREISKAVE
S-Glukoza 5,1
S-Zelezo (III) 16,1
S-AST 0,28
S-ALT 0,17
S- gama- GT 0,20
S-alfa-Amilaza 0,76
S-A. Fosfataza 1,26
S-BILIRUBIN CEL. 41,5 H
S-BILIRUBIN ( DIR. REAKC.) 11,5 H
S-Kreatinin 95
GFR 93
S-Sečnina 5,3
S-Kalij 4,1
S-Natrij 140,7
S- Klorid 103,6
S-CRP 0,3

Hvala lepa za odgovor gospod doktor. V naprej se vam zahvaljujem.

Glede na izvide in simptome (ki juh sicer nimajo vsi), se mi zdi zelo verjetno, da gre za Gilbertov sindrom, prirojeno in nenevarno stanje. Na netu boste našli čudo besedila o tem, saj ni zelo eksotično, vam pa ne ogroža življenja in ne terja zdravljenja.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Najlepsa hvala za odgovor gospod zdravnik. Mislite da, ni potreben preplah in naj pocakam na zastavljen termin gastreenterologa? V smislu da, da ne grem samoplacnisko, ker je pregled prej?
Najbolj me je preplasil to tezko poziranje oz slab apetit, predvsem suhe hrane. Hvala za vas cas, ki ste si ga vzeli zame. Hvala za odgovor

Če upoštevate seveda, da moj e-odgovor ni isto kot zdravniški pregled, ne vidim v vaših podatkih nobenih razlogov za paniko in dvomim, da bi vam plačevanje gastroenterologa iz vašega žepa prineslo posebno korist. Slab apetit gre lahko zraven prej omenjenega stanja, če vas bo po mojem odgovoru manj strah, se bo verjetno vsaj delno izboljšalo tudi to dvoje
Lep dan

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Dober dan. Spet se obracam na vas. Doktorca mi je dala ponove pregled jetrnih testov in bilirubin je biu zdaj povisan na 59. Pred tednom dni je biu 40? Narocil sem se na gastroskopijo. Spet me malo strah obdaja. Hvala za odgovor.

To je tam-tam in mojega mnenja nič ne spremeni. Tudi vašega strahu mu ni treba 😉 Dvomim, da bo gastroskopija kaj spremenila, kar zadeva bilirubin. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close