Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Čuden občutek v predelu senc!!

Čuden občutek v predelu senc!!

Že več kot dva meseca imam neko čudno težavo v predelu senc,ki ni glavobol,ampak kot neko tiščanje v obeh sencah,kot bi ti pod kožo lezel črv,to traja tako,da se pojavi zjutraj,in traja cel dan,medtem pa ponoči tega ni,ko zaspim.Moram pa še dodati da se v zadnjih tednih pojavljajo še nekakšne motnje ravnotežja,ki pa ne trajajo cel dan,izogibam se velikih prostih površin,in ko grem po pločniku se vedno držim skrajno desno poleg ograje.

Bil sem na ogromno preiskavah: Rtg sinusov je normalen,Opravil sem CT glave(brez patomorfoloških sprememb),EEG(b.p.),bil sem tudi na ORL(ki tudi ni nič ugotovil),pritisk imam urejen.Težave se ne zmanjšujejo,temveć so še kar prisotne in že precej moteče,kam bi bilo smiselno še it.

Pozdravljeni, glede na okoliščine in že opravljene preiskave se mi zdi povsem verjetno, da gre zgolj za tenzijski glavobol. Seveda pa po netu ne morem biti pametnejši od vseh zdravnikov, ki so vas pregledali. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odgovor,mislite da ta tenzijski glavobol lahko traja neprestano dva meseca?,in kako to da ponoči tega ni?

nova
Uredništvo priporoča

Lahko traja več mesecev in tipično je, da je praviloma podnevi. Ta podatek torej podpira moje razmišljanje.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Kako si pa lahko pomagaš sam s tem,protibolečinske tablete tu ne pomagajo??

V tem primeru je to bolj sproščanje in podobno, kot pa analgetiki. Obravnava je bolj usmerjena v psihično smer kot pa zdravljenje bolečine same, če gre za dolgotrajne težave. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Sem bil še pri drugem nevrologu,zaradi dodatnega mnenja:glede na to da sem opravil že mnogo preiskav,me je napotil na MRA glave,(ali je pri tej preiskavi potrebno najprej pregledati vrednost kreatinina? Lahko bi šlo za temporalni atreritis,kateri parametri v krvi se morajo najbolj pogledat pri tej stvari??

Temporalni arteritis je praviloma bolezen starejših in če ste mladenič, je to malo verjetno. Za običajno mr preiskavo ne potrebujete vrednosti kreatinina, tudi za temporalni arteritis ni ene preiskave, ki bi ga potrdila ali ovrgla (lahko so povišani parametri vnetja)
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Sem danes opravil krvni test:SR-1 in CRP 0,5

Super 🙂

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

To zdaj pomeni,da je ta temporalni arteritis že lahko izključen??

Po netu ni nobena stvar izključena, zelo verjetna pa ni. Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.
Objava čaka odobritev

New Report

Close