Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca vprašanje

vprašanje

Pozdravljeni,

žena ima že leta težave z “nosom”. pogosto ji teče z nosa oziroma ima zaprtega. Pred leti so ji na pregledu ugotovili polipe. Rečeno je bilo, da če bo imela težave še naprej da bi bilo dobro jih odstranit.
!4 dni nazaj se je prehladila. Bolelo je je grlo in teklo iz nosa. Še sedaj ni najboljše. Grlo je ne boli nos pa je zaprt. Sedaj je izgubila vonj in ne voha, prav tako ima težave z okušanjem. Je to posledica prehlada? Je lahko kaj resnega (npr. se je iz polipov razvil rak)? So tej polipi nevarni?
Naj povem, da čez celo leto večkrat uporablja operil kaplice.

Hvala za odgovor.

Pozdravljeni, okus gre skupaj z vohom, vseskupaj pa je najverjetneje povezano z nahodom (in lahko tudi polipi, ki so bolj nadležni, kot pa nevarni). glede na celoletno smrkanje in polipe bi bilo vredno preveriti tudi morebitne alergije.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za vaš hiter odgovor. Ja alergična je na pršice. Vsaj tako je bila testirana v otroštvu. Pa še astmo ima in redno uporablja ventulin. Kako je s kaplicami operil. Namreč ona jih skoraj vsakodnevno uporablja. je to kaj narobe?

Hvala.

zdravo,

na desni nogi, malo nad gleznjem sem opazila neko bulico, oz je bol izboklina ki na dotik boli. z prostim ocesom ni vidla, oz je ce pogledas od blizu in pa na dotik. koza je enake barve, tudi bulica ni “bolj topla”. sama noga me ne boli, tudi druage je pocutje ok. velika je mogoce malo vec kot 1cm. da bi se kam udarila se ne spomnem, ponavadi namrec hitro dobim modrico,medtem ko tukaj ni nic. stara sem 27 let. kri je bil
nazadnje pregledana kasn mesc nazaj(konec jul), vse ok. zanima me kaj bi to lahko bilo, sama sem namrec malo gledala po netu, in seveda je prva stvar rak 🙂

hvala za odg.

lp

Ja, te kapljice niso primerne za dolgotrajno uporabo, ampak zgolj za nekaj dni! Obstajajo druga zdravila, ko so primernejša in ki so dejansko namenjena zdravljenju teh težav. Dolgotrajna uporaba operila in sorodnih zdravil pa je zelo škodljuva za nosno sluznico. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Žal je take bulice iz opisa popolnoma nemogoče prepoznati. Rečem lahko le na splošno, da je mnogo mnogo bolj verjetnih možnosti kot pa da gre za rakavo spremembo, za diagnozo pa jo boste morali pokazati zdravniku. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljeni,

spet pišem glede te “bulice”. ker mi ni dalo miru sem odšla do dežurnega zdravnika (na urgenco, do svojega žal ne uspem prit, ta teden ker imamo gužvo v služvi).. diagnoza.. zamašena žleza? oz nič nevarnega. malo sem si doma hladila, + če malo “drgnem” po tej bulici, se kot malo “splošči”- ni toliko vidna. včeraj zvečer in pa danes zjutraj skoraj ni bila vidna, mogoče samo malo če si se res dotaknih.. in natančo poiskal problematičen problem. ..
Je možno da gre res za kašno zamašeno lojnico,čudni mi je namreč da je to na gležnju :)? Ne vem koliko časa namreč počakam ,da naj se ponovno obrnem na zdravnika , če zadeva ne bo zginila. Kri ni bila pregledana, nazadnje je bila v juliju, ko sem imela operacijo kile, takrat vse ok.

naj omenim še da je bolečina bulice manjša kot na začetku, barva kože še vedno normalna, prav tako ni nič vroče na otip.

najlepša hvala za odg.

Kot receno, net ni primeren za ocenjevanje bulic, tidi nujna medicinska pomoč ni bila pravi naslov. Njihova razlaga pa je seveda možna in tudi pogosta možnost lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close