Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Delna kap?

Delna kap?

Pozdravljeni.

Moji mami (55 let) se že od 30 leta starosti na vsake toliko zgodi, da se ji na oko (včasih tudi obe očesi) začne ožati vidno polje. Ponavadi je ob takšni situaciji vzela aspirin za redčenje krvi in je bilo v roku 30 minut bolje.
Zaradi ishemičnih sprememb na možganih oz. manjših kapi zdaj aspirin redno jemlje vsako jutro, se ji je pa danes ta zgodba zopet ponovila, vidno polje se ji je začelo izredno manjšati (ostalih znakov ni bilo). Po približno 20-30 minutah se je stanje začelo izboljševati. Aspirin je zjutraj vzela.
Zanima me ali obstaja možnost, da kljub jemanju aspirina kdaj ostane kakšen manjši krvni strdek, ki bi ji lahko to povzročil in ali imate kakšen nasvet za zamenjavo zdravila (lahko tudi istočasno jemanje) oz. ali imate na sumu kakšno drugo stanje, ki bi ji to povzročilo (okulist jo je že temeljito pregledal in rekel, da je vse v mejah normale).
Z osebnim zdravnikom se je že pogovarjala, če bi bilo aspirin mogoče dobro ukiniti in zamenjati, pa sta na koncu dorekla, da bosta še malo časa počakala.
Prosim Vas za nasvet in kaj narediti ob ponovnemu primeru.

Hvala za odgovor. Lp.

Pozdravljeni, aspirin oz acetilsalicilna kislina ni čudežno zdravilo in možnost pojavljanja zmanjša, možganska kap pa seveda kljub jemanju ni nemogoča. Da bi težava, ki se ponavlja že 25 let pomenila možgansko kap ali “strdek”, se mi ne zdi najbolj verjetno, prav tako bi jo težko povezal z jemanjem aspirina. Žal pa nimam ideje, kaj naj bi to zožanje vidnega polja pomenilo oz si ga niti dobro ne predstavljam. Izpade v vidnem polju je sicer možno določiti pri oftalmologu, če so seveda prisotni v času pregleda. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close