Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca More

More

Lepo pozdravljeni!
Stara sem 35let ( nekadilka, ne pijem). Ze vec let imam skoraj vsako noc ( beri od 7 dni v tednu vsaj 5x) nocne hude nocne more. Velikokrat ko se zbudim, se se spominjam sanj, navadno pa kar hitro pozsbim vsebino teh. Se razlikujejo, redko ponavljajo. Na noc jih imam lahko tudi vec. Sem nekaj malega brala o motnah spanja in prebrala, da ce imamo more vec kot 2x mesecno, bi mogla iti po napotnico za kliniko ki preocuje spanje. Glede na to, da jih imam jaz v enem mesecu zagotovo 20x kaj menite? Sedaj sem kar malo v skrbeh zakaj ravno jaz in kaj je vzrok. Ravno danes sem imela hude grozljive more in ko sem se ponoci zbudila sem vedela prav vse in nisem upala zaspati nazaj. Sedaj ko je popoldne pa se ne spominjam nic. Kaj svetujete?

Zdravljenje nočnih mor je možno predvsem, če so posledica nekega bolezenskega stanja, psihične motnje, anksioznosti. Ambulanta za motnje spanja je ena od možnosti pri obravnavi, smernic, ki jih omenjate pa zal ne poznam. Vsekakor pa začnite pri osebnem zdravniku, prav velike izvire zdravljenja nočnih mor brez bolezenskih vzrokov pa ni. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close