Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Nujnoo

Nujnoo

Lp .. imam eno vprasanje za vas. Stara sem 26 let od tablet prejemam concor cerazette in ze 14 dni rivotril. V nedeljo smo prihajali iz morja naj povem da sem veliko pila in jedla isto hrano kot partner in hcerka.. cel dan je bilo vse vredu.. zvecer pa mi je postalo zelo slabo.. zacela sem bruhat najprej tekocino ki sem jo pila in ze prebavljeno hrano potem pa sem zacela bruhat kri in dobila drisko..postajalo je vedno hujse za vsak pozirek sem bruhala in vedno je bilo kar dosti krvi.. bruhala sem vedjetno kakih 10x ob 3 zjutri me je partner peljal v dezurno kjer so me takoj poslali na urgenco.. ob sprejemu so mi najprej vzeli kri z veliko tezavami saj kri ni tekla zato so mi vzeli iz notranje strani zapestja.. nato so mi dali infuzijo 1l fr z 20ml kci dobila sem vrocino ki pa je trqjala le par urc in padla sama od sebe. Takrat se je bruhanje umirilo.. pise pa da je bil trebuh napet. Meteoristicen vendar ni izrazito bolec pri palpaciji.. nekateri izvidi so ze nrkatere se cakam.. napisala vam bom vrednosti malo pa me skrbi sladkor.. napisala vam bom le tisto kar je oznaceno z crno.

Laboratorijske preizkave
Hemogram
k-hb 152
K-erci 5.3
K-lkci 12.9

Osnovne biokemicne preizkave
S-kreatinin 85
S-glukoza 6.92
S-crp 7.2

Urin -u sediment
U urobilinogen 1
U bilirubin 1
U levkociti 1

Na ostale izvide se cakam.. zanima me kaj bi lahko bil vzrok vsemu temu in glede na to da sem tolko bruhala cez dan pa bolj malo jedla le en sendvic in kasneje en hot dog..veliko bruhala kri je bila odvzeta pred infuzijo . Kaj pomeni ta sladkor za odg se vam ze v naprej zahvaljujem

Opis težave ni posebno sumljiv, najverjetneje gre za črevesno okužbo, tudi v izvidih ni nič sumljivega. Navedena vrednost glukoza kar sama po sebi ne pomeni nič. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lp danes sem bila ponovno na pregledu prosim za razlago napisala vam bom samo kar je oznaceno z crno

Biokemicne preiskave

S secnina 2.1
S crp 14.0

Preizkava urina
U osnovna analiza

U levkociti .poE 2

U sediment

Levkociti 30-40
Bakterije stevilne
Epitelne celice stevilne

Pri eritrocitih je polje prazno.. zanima me predvsem kaj pomeni secnina v krvi in kaksna je njena vloga predsem pa vase mnenje glee izvida.. narocena sem se na uz trebuha saj mi ga stalno napihuje ..hvala lp

nova
Uredništvo priporoča

Kateri del izvida se vam zdi nujen? Sečnina in kreatinin se uporabljata za oceno delovanja ledvic. Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Nasplosno me zanima izvid ki sem vam mapisala napisala.. napisala ssm vam samo tisto kar ni ok. Kar izstopa pa me zanima za kaj bi lahko slo pri mojem izvidu

Ker je izvide potrebno interpretirati v luči kliničnih težav, vam iz navedenih ne morem postaviti nekih sklepov. Pomembnevso tudi vrednosti, ki so znotraj referenčnih in ne zgolj tiste, ko so označene kot odstopajoče. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close