Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Srce

Srce

Pozdravljeni
Stara sem 37 let, imam 2 otroka. Mlajši ima 3 leta. Od poroda dalje sem manj fizično aktivna, do svojrga 30 leta pa sem bila športnica.
Občasno se mi že vsaj 15 let pojavljajo bolečine v prsih. Vedno naj bi bile psihičnega izvora. Slabše je v zadnjem letu, ko se mi bolečina pojavi med gibanjem, med tekom. Približno po 600 metrih me začne boleti v hrbtu, nato tudi v prsih in mine po 30 sekundah, ko se vstavim. V tem obdobju sem imela tudi težave z anksioznostjo, diagnoze: generalizirana anks. In okm. Hodim na psihoterapijo. Imela sem panične napade, pa bolečine v prsih… Panični napadi so se razvili zaradi bolečine v prsih, kajti mislila sem, da me bo kap. Na urgenci sem bila najmanj 15 krat, troponin ok, ekg ok. Tahikardna sem pogosto.
Imela sem obremenitveno testiranje in uz. Vse ok.
Kako naj si razložim bolečino v prsih med tekom? Boli me tudi hrbtenica, mišice in to z vsakim prisilnim gibom prsnega koša. Ortoped bp.
Če napnem mišice me boli v prsih, vendar ne enako, kot med tekom.
Obupana sem in ne vem kako naj rešim to vprašanje v zvezi z bolečino v prsih med tekom. Zdravniki neke razlage nimajo. Danes me je recimo v nekem trenutku začelo boleti v prsih, bolelo 5 minut, nato nehalo. Bolečina se je širila v hrbet in ramo, Roko. Če sem se ulegla, je bolečina zelo popustila, vendar ni popolnoma minila. Če sem vstala, je znova bolelo. Nekako ne morem v svoji glavi povezati bolečine med tekom in bolečine zaradi psihe.
Imate kako idejo, bi morala narediti scintigrafijo? Dosti lahko pripišem psihi, prav vsega pa tudi ne. Navsezadnje bolečina med tekom ni psihična, vsaj tako razmišljam.
Ok, res nimam kondicije in včasih pokadimnkak cigaret. Sem normalne teže glede na itm. 165, 63 kg. Sicer pa sem kar debela, se mi zdi. Tudi kolena me bolijo med tekom, najbrž zaradi teže? Pred nosečnostjo sem imela 55 kg.
Hvala za vaše mnenje.

Psiha lahko sproducira praktično karkoli. V prsih pa seveda ne boli zgolj srce, najpogostejša je skeletna bolečina in baš opis nekako bolj ustreza temu. Ne želim ugibati potreb po scintigrafiji le na podlagi opisa, po 15 letih težav pa dvomim, da bi nam “povedala” kaj zelo uporabnega.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close