Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca zamašeno uho

zamašeno uho

Spoštovani.

Vse sredo smo se vrnili s potovanja z letalom. Čez kakšno urico po pristanku se mi je zamašilo desno uho. Ko kdo govori mi noter odmeva. Včeraj je bilo že malo bolje, danes spet slabše. Mi je počil bobnič? Boli me ne. Slabo slišim n to uho. Bom oglušela?hvala

Lahko je le problem z izenačevanjem pritiska v ušesu z okolico, lahko je sluhobod zamašil cerumen (ušesno maslo). To slednje ni povezano s poletom. To bi bili najbolj pogosti možnosti za opisane težave. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani. Bila sem pri dežurni zdravnici,kjer me je poslala na ORL.
Zdravnik je šel z eno cevčico v uho. Izvid: OMS obojestransko bobnič siv cel, pri valsalvi se razpre,+R+,W indif,primerjalno sliši slabše vilice na desno uho.
Kaj to pomeni?
Kaj pa to,ki ste omenili,da gre lahko za izenačevanje pritiska? V kolikšnem času se potem izenači? Odmeva,ko se s kom pogovarjam.Hvala. V ponedeljek moram na ADG. Spodaj izvida piše še Hypacusis recens dex? Kaj je to? hvala

nova
Uredništvo priporoča

Izenačrvanje pritiska so preverili in je ok, tako da diagnoza pomeni le slabši sluh na desno uho. Po ADG bo marsikaj več jasno. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani.

če gre za slabši sluh,zakaj imam zamašeno uho,občutek kot,da je noter en čep.Če govorim mi nekaj odmeva,malo piska,prav tako,če poslušam koga drugega. A sedaj bo uho ves čas zamašeno?hvala

Zamašeno od zunaj ni, saj je bilo pregledano. O zdrVljenju in trajanju pa ne moreva kovoriti, dokler nimava vzroka težave
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštvani.

Naj povem, da je malce bolje z ušesom, ni več občutka zamašenosti. V čem je bil torej problem zamašanosti? Morda veste, če v železniškem zdravstvenem domu tudi jemljejo nujne primere (če prideš z nujno napotnico) ali se je vedno potrebno naročit?

Brez pregleda seveda ne morem uganiti vzroka, žal ne vem niti kako je z nujnimi napotnicami v konkretnem zdravstvenem domu
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani.

Ker je bilo v ponedeljek in torek bolje z ušesom (ni bilo občutka zamašenosti), nisem šla na ADG, pa še popoldne sem bila v službi. V sredo se je uho zopet zamašilo, sem slabše slišala. Včeraj sem imela dopust, zato sem šla do osebne zdravnice. Rekla je, da je za bobničem sigurno voda, da zato slabše slišim in je uho zamašeno. Tega na ORL niso rekli, rečeno je bilo, da je z ušesom vse vredu, samo da moram na ADG. Kako da tam niso videli, da je v ušesu voda?? Ker imam že eno leto težave tudi z nosom, ponoči se mi maši desna nosnica (uporabljam sprej Avamys že tudi od aprila), mi je predlagala, da si kupim sistem za izpiranje nosu. Kaj ima to veze z ušesom? Včeraj sem dala v uho natresk in je bolje (zaenkrat), je pa rekla farmacevtka, da ni najbolje, ker voda potem zastaja v ušesu. Kako, halo? Kako bo šla voda ven iz ušesa, tega res ne razumem? Prosim za odg. Hvala vam.lp

Tole je ena velika zbrka. Kakšna voda? Bobnič loči zunanje uho od srednjega in preko njega ne teče nobena voda in se stvari iz srednjega ušesa ne da izprazniti skozi sluhovod če je bobnič cel. Se pa srednje uho povezuje z zadnjim delom nosne votline in preko te povezave se v njem izenačuje pritisk. Karkoli je v zunanjem sluhovodu se dobro vidi (z otoskopom) in res ni bojazni, da bi tam kaj spregledali. Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani.

Ona je rekla, da je 100% nekje (morda sem jo narobe razumela, da za bobničem) zadaj voda. Kje pa je potem voda? Tudi danes je bolje z ušesom, ni občutka zamašenosti. Natresk je ok, da ga uporabljam ali ne? Kako se imenuje naprava s katero osebni zdravnik pogleda v uho? Hvala.

Otoskop. Kaj do videli z njim pa žal ne morem ocenjevati.

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close