Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca tešč pred gastroskopijo

tešč pred gastroskopijo

V torek imam gastroskopijo ob 20.00. Navodilo je, naj 6-8 ur prej nič ne jem. Ob 12.00 sem mislila pojesti zadnji jogurt ali morda juho, ali za zajtrk ob 8.00 lahko jem kruh ali je bolje le kakšno banano?
Sicer pa bi prosila za kakšno spodbudno besedo, me je kar strah pregleda, bolečine na eni strani želodca niso hude, a sem se odločila, da grem samoplačniško. Zdaj se pa seveda bojim samega posega in tega, da ne odkrijejo kaj hudega ….. Hvala!

Med kruhom in banano ni bistvene razlike, gastroskopija pa ni grozna, res pa hudega veselja s tisto sondo v žrelu ne boste občutili. Traja pa ne dolgo in nevarno ni. Upravičena stopnja strahu je na nivoju zobozdravnika. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala!
Ma jaz sem vedno vsa panična. Me je strah raka, vedno pomislim na najhujše 🙁
Sicer ne hujšam, bruham, normalno odvajam.

nova
Uredništvo priporoča

od gastroskopije ga dobili ne boste, gastroskopija torej vašega zdravstvenega stanja ne bo spremenila in zato ni treba trepetati pred njo

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala!
Ma jaz sem vedno vsa panična. Me je strah raka, vedno pomislim na najhujše 🙁
Sicer ne hujšam, bruham, normalno odvajam.

Saj se hecate, a ne? 🙂
Seveda vem, da se od pregleda ne dobi raka. Malo pa me skrbi, kaj bodo videli 🙂

Videli bodo želodec od znotraj 😉 Ja, mal vas hočem razvedriti. Pred in po gastroskopiji boste popolnoma enako zdravi in res ni razlogov za slabo voljo. Da bi razmišljali o raku pa je res nepotrebno, potem bi lahko trepetali kar pred celim onkološkim učbenikom 😉

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani,
tudi sama imam konec tedna gastroskopijo, tudi zvečer, ali moram paziti, kaj jesti za zajtrk? Lahko kruh?

Če se držite časa, ko morate biti tešč, v kruhu pred tem ne vidim težav. Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!
Oglašam se popolnoma enako zdrava 🙂
Takole je: dr. je ugotovil obsežno drsno hiatalno hernijo in zato refluksno bolezen. Požiralnik je normalen, zijajoč EG prehod je na 40 cm (kaj to pomeni?), živahna peristaltika gre krožno do pilorusa, sluznica želodca ni spremenjena, Bulboskooija je normalna (kaj je to?). Helikobakter je negativen.
Predpisal mi je Nolpazo 20 mg še za dva meseca in dal navodila za več manjših obrokov itd.
Je to sploh ozdravljivo, se lahko zmanjša ali gre le za to, da s prehrano uravnavam težave? Lahko normalno športam in vse?
Hvala!

40 cm je globina, kjer je prehod požiralnika v želodec, bulbus je del dvanajstnika, ki je normalen, okužbe z želodčno bakterijo niso našli. Težave, ki jih povzroča refluks, pa se seveda da (po)zdraviti z tistimi splošnimi ukrepi, kot so majhni obroki, visoko ležanje, ne-ležanje po obrokih ter z zdravili proti želodčni kislini, tako da ni razloga za poseben pesimizem in seveda lahko športate. Ni bila tako ful grozna preiskava, ane? 😉

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Čisto po pravici – sploh ni grozna preiskava! V bistvu me je res presenetilo. Moraš pač biti pripravljen na to, da se sliniš kot star pes in da te sili občasno na bruhanje. Mogoče je ljudem zoprno, da so v takem stanju pred zdravnikom in sestro, kaj vem. Le dihala sem prehitro, ne vem zakaj, pa nisem čisto vedela, a bi skozi nos ali skozi usta. Ampak najbrž je lažje, če počasi skozi nos?
Glede refluksa – če prav razumem, se pač ta hernija ne da “popraviti”, zmanjšati? To je pač doživljenjsko in bo počutje odvisno od hrane?
Oh ja, jaz kot hipohonder sem guglala in seveda našla raka požiralnika čez xy let zaradi refluksa 🙂 Joj, grozna sem. Dobro, da nisem vaša pacientka, ampak vam lahko težil le tukaj 🙂
Vse dobro, hvala!

Googlanje pred preiskavo je kot oddaja o letalskih nesrečah pred poletom. Tista hernija izginila ne bo, preventiva refluksa pa ni tako hudo drugačna od načel zdravega prehranjevanja. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala!
Lep pozdrav, lepo poletje in še veliko potrpljenja z meni podobnimi! 😉

Hvala!
Lep pozdrav, lepo poletje in še veliko potrpljenja z meni podobnimi! 😉

New Report

Close