Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Oteklina na nartu

Oteklina na nartu

Spoštovani,
v petek zvečer sem opazila, da imam oteklino na desnem stopalu in sicer na področju med prsti in gležnjem, torej ob nartu. Boli me ne. Opazila sem jo, ko sem kupila nove natikače, tako da je bila lahko prisotna tudi že prej. Občasno se zmanjša, včasih malce oteče področje tudi par cm nad notranjo stranjo gležnja ob “piščali”. Tam pa me na pritisk malo zaboli in tudi začutim bolečino (kot bi me nekaj vezalo) ob hoji po stopnicah navzgor, ko se noga iztegne, ne ko jo dvignem. Naj povem še to, da imam že več kot mesec bolečine v desni ritnici, ki jih čutim ob določenih gibih, pritisku ob sedenju, predklonu.
Od česa bi lahko bila ta oteklina? Bi me moralo zelo skrbeti? (Odpravljam se namreč na dopust in me zelo skrbi, priznam.) Po ležanju se ne zmanjša, prej bi rekla da ob gibanju. Do sedaj z žilami še nisem imala težav. Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Najpogostejša porekla oteklin, ki pridejo v našo ambulanto zadnje tedne so piki insektov in otekline z rdečino so lahko kar obsežne. V poštev pride pa vse od okužbe kože pa do vnetja struktur pod njo, razločevanje med njimi pa po netu žal ne bo možno. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close