Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Zvin gležnja

Zvin gležnja

Pozdravljeni,

pred tremi dnevi sem si na zelo nenavaden način (očitno) zvila gleženj na levi nogi. Po enournem sedenju v čakalnici pri zobozdravniku sem, ko me je sestra poklicala, za trenutek izgubila ravnotežje in me je kar malo zaneslo. Pri naslednjih korakih pa sploh nisem imela občutka v levi nogi. Nogo mi je začelo tresti in potem še spontano spodvijati navzven, da je sploh nisem mogla kontrolirati in bi skoraj padla. To je trajalo kakšni dve minuti, potem je popustilo in sem normalno prišla do zobozdravniškega stola in zobozdravnica je lahko normalno opravila svoje delo (ker imam super zobozdravnico, jo je zelo skrbelo še za mojo nogo, ne samo za zobe). Do doma sem prišla normalno, potem pa sem opazila oteklino (in si jo takoj začela hladiti z ledom), ponoči pa se je pojavila še takšna bolečina, da sem komaj stopila na nogo. Sedaj lahko sicer hodim še kar normalno, čeprav je bolečina še vedno prisotna (in tudi modrica). Zanima me, kaj bi bilo vzrok temu spontanemu spodvijanju te noge.
To se res ne more zgoditi vsakemu in še na takšnem mestu 🙂

Najlepša hvala za odgovor (upam, da ne boste jezni, ker je moj post malce daljši kljub vašemu opozorilu).

Lep poletni pozdrav 🙂

Verjetno vam je zgolj “zaspala” noga oz ste si pri sedenju stisnili kakšen živec. Sicer pa ni eksotično, da si kdo zvije gleženj brez očitnega razloga in na ravnem. Če vam je kaj sumljivo okrog same poškodbe pa seveda na pregled (in rtg).
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close