Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Razlaga izvida gastroskopije

Razlaga izvida gastroskopije

Pozdravljeni!

Mi lahko razložite izvid gastroskopije?

POŽIRALNIK: Primeren lumen in peristaltika. Sluznica je normalna.

GASTRO-EZOFAGEALNI PREHOD
Sluznica: EG stik, mestoma pordela
Insuficienca kardije

ŽELODEC
Primeren lumen in peristaltika.
Sluznica: korpus, antrum, neenakomerno pordela
Urezalni test: Helicobacter pylori: negativen

DVANAJSTNIK
Primeren lumen in peristaltika. Sluznica je normalna.

Diagnoza: Eritematozna gastropija, neerozivna refluksna bolezen.

Star sem 30 let, od septembra 2016 me muči suh kašelj, sem bil pri pulmologu, kjer so mi slikali pljuča in testirali za alergije in astmo. Ugotovili so da imam alergijo na pršice, kar pa že vem skoraj 10 let.
Ker se mi stanje ni nič izboljšalo, sem šel na gastro pregled in dobil te izvide. Zanima me, če mi lahko razložite ta izvid ter ali od tega tako dolgo suho kašljam?

Hvala.

Kašel bi lahko npr povzročal opisani refluks, sicer pa izvid opisuje pordelo želodčno sluznico in prehod v požiralnik, ter zgornjo zapiralko (kardijo) želodca, ki slabo tesni. Ne potrjuje pa morebitne okužbe z želodčno bakterijo. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

V priponkah Vam posredujem izvid gastroskopije. Prosim vas za mnenje glede bakterije helicobakter. 1 decembra sem imel pregled. Takoj po pregledu sem dobil izvid, kjer naj bi bilo vse bp, HUT: negativen. Izvid sem odnesel k svojemu zdravniku. Mesec dni kasneje dobim po pošti izvid o biopsiji želodca, kjer naj bi ugotovili bakterijo. Malo sem zmeden. Po pregledu sem čakal 40 min za test bakterije, ki je bil negativen, mesec dni kasneje pa da je prisotna. Prosim vas za razlago.

Lp, Danijel

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni, hitri test je bil negativen (hitri ureaznibtest), pozitiven izvid za bakterijo pa je bil na zaneslivejši histološki preiskavi. Izvid torej ni nič nenavadnega in predlagam, da upoštevate navodilo z zadnjega izvida. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

Hvala vam za razlago, upošteval bom navodila. Samo še eno vprašanje. Ali lahko terapija z zdravili,antibiotiki kaj škoduje želodcu? Res hvala za objasnilo in lepo pozdravljeni

Pozdravljeni, ne, da bi z antibiotiki želodcu škodovali, ni bojazni. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Prosim za razlago izvida
histološki izvid-a-astrum,odščip-koščki blago atrofične antralne sluznice z videzom kemične poškodbe(žolčni refluks)vnetja ni.hp 0
b-korpus,odščip-koščki normalne korpusne sluznice.vnetja ni hp0
Mnenje:histološko je prisotna le blago atrofična sluznica z znaki kemične poškodbe.Redna terapija ni potrebna,v poštev prihaja le simptomatska,v slučaju težav.

v pregledanem materialu iz želodca ni znakov vnetja, ni znakov okužbe z želodčno bakterijo, le znaki kemičnih učinkov na sluznico, verjetno zaradi zatekanja žolča navzgor, kar pa ne zahteva posebnega zdravljenja.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

lahko kaj naredim da omilim bolečine…

Pozdravljeni,
prosim za razlago izvida gastroskopije.

Histološki izvid:
A – Duodenum
– normalna sluznica

B – Želodec korpoantralno
– normalna sluznica, vnetja ni
HP 0

C – EG stik
– v lamini propriji je edem in blag kronični vnetni infiltrat.
HP 0

Napoten sem bil zaradi bolečin pod desnim rebrnim lokom in nenehnim suhim kašljem.

Hvala za vaš odgovor.

Izvid opisuje blago kronično vnetje sluznice na stiku zelodca s poziralnikom. Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

prosim za razlago izvida:

Požiralnik je normalen, erodiran in zijajoč EG prehod na 38, nekaj refluksnih jezičkov, začetna drsna hiatalna hernija. Antralno blag pretežno atrofični gastritis, krožna peristaltika gre do pilorusa. Blag bulbitis.

Biopsija za HUT=negativna.

Refluksna dispesija z začetno drsno kilo, blag gastritis in bulbitis.

Hvala.

Zateka je kisline navzgor v požiralnik in posledične bolečine, blago vnetje želodčne sluznice in dela dvanajstnika in začetna kila želodca (v zgornjem delu prehaja navzgor skozi prepono), ni okužbe z bakterijo helicobacter pylori.

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

New Report

Close