Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca hudi napadi tesnobe

hudi napadi tesnobe

Lepo pozdravljeni,imam hude tezave s strahom pred boleznimi,sem vam ze pisala v preteklosti zaradi strahu pred tumorjem,takrat je bil mr leta2010 ok. in sedaj strahu pred multiplo.In takrat ste mi res pomagali.

Ponoci nisem funkcionirala,jemljem cipralex,imam pa za sabo splav in sem psihicno na dnu.
Vprasanje:na stegnu-boku se mi pojavlja zategovanje,kot po zivcu,in mravljincenje,samo na dolocenem predelu.Sedaj po mravljincenju me koza na dotik pece.Na googlu mi je vrglo ms.Spet fantaziram o ms in ne morem ne zivet ne umret.Je to ms?Upam na vas odgovor ker ne funkiconiram normalno.

Samo to si zapomnite: od gugla nihče ni ozdravel, zboleli pa mnogi. Prste stran!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljen.Se zavedam,sem naredila napako.Strah me je tega nepoznanega pekocega obcutka,ko gre kot po zivcu,ampak zgolj povrsinsko.na otip je bolece oz pekoce.kot sem ze rekla,je gugl vrgel takoj senzoricno okvaro,ms.Morala sem vzeti lexaurin in komaj komaj funkcioniram.Ne razlocim ali pretiravam ali je moj strah upravicen glede ms,moja dr.pa je odsotna 2tedna in nevem kako bom sploh zivela do takrat..

Izumil bom guglomat. Na eni strani bodo vanj vstopali zadovoljni ljudje, naprava bo zbluzila neki v tri dni v smislu cele drame iz nabora ta groznih diagnoz in na drugi strani bodo izstopali vsi na smrt prestrašeni. Zdravstveni dom bomo zaprli in ga nadomestili z recepto- in e-napotnicomatom.

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Tisto na stegnu pa je morda zgolj utesnjen kožni živec, ki oživčuje ta predel… recimo

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Upam,da imate prav.Ne razumem vec kdaj pretiravam in kdaj ne.Res je,izbiram najhujse diagnoze,in nasploh me je nenormalno strah ms.Toliko,da ne jem,ne morem spati,in si pomagam z lexaurinom.Strah me je morebitnega ponovnega mri(leta2010)so bile nepomembne spremembe,tako je rekel dr.Sla sem zaradi glavobolov in strahu pred tumorjem.Sedaj,od leta2016,pa me je strah ms.Povsod jo vidim pri vseh simptomih,in ne zdrzim vec tako.Ponoven pregled pri nevrologu in mr bi zame pomenilo katastrofo,saj se bojim najhujsega rezultata.Ker nisem dr.ne razumem ali pretiravam in to ni ms,ali je res samo zivec malce razdrazen.Skratka,ne funkcioniram vec.Hvala za vase besede.

Hany, tesnoba ima milijon obrazov. Vem, ker sem sama na tem. Ampak, ko veš, je lažje, zato zelo priporočam stran anxietycentre.com. Opisani so vsi simptomi tesnobe. In tam se najdeš in si rečeš, to je to, pač tesnoba ne pa vse hude bolezni. Upam, da vam pomaga in vse dobro.

Težava je v tem, da se tesnobnosti ne pozdravi ali olajša s preiskavami. To lahko počnete v nedogled in težave bodo pred preiskavami bežale v novih in novih oblikah. Problema se bo treba lotiti tam, odkoder izvira in ne tam, kamor se projecira.

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala.stvar je v temu,da sem imela prejsnji teden splav s tabletkami zaradi tega,ker nisem bila pripravljena na nosecnost.Nisem obcutila stresa,je pa morda prislo za mano.Imam obdobja,ko mi bolecina ne sproza tesnobe,in obdobje,kot je ta teden,ki me vlece na bedru,mravljinci in pece na dotik.Je tudi malcek pordelo,in vijugasto.Ponoci,ko sem se obrnila na to bedro,me je zelo zapeklo,sledil je napad panike,vpis v google,teh mojih simptomov,in mi je vrglo ms.Kao prve senzoricne okvare.Takoj sem se spotila,dobila diarejo itd….Od vceraj ne morem jesti nic,niti spati,ker se na smrt bojim te bolezni in ne vem,ali pretiravam,ali ne.Skratka tesnoba se mi pojavi ob bolecinah.Ko sem ok,delujem super.Ce ne pa trpim,kot te dni.

Če je ob strani stegna, je res najverjetneje tisti kožni stegenski živec in preseneča me, da ga profesor gugl ne pozna?!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Ja,je na zunanji levi strani stegna-boka,na stranski strani ritnice/boka.Res je,se zavedam da google vrze najhujse diagnoze,in si ne morem pomagati pri temu.Torej en tak simptom ne pomeni ms po vasem?ne razumem tega mojega panicnega strahu pred to boleznijo.

To ni paničen strah pred TO boleznijo, ampak pred vsemi “hudimi” boleznimi iz nabora tistih, ki jih poznate in ocenjujete za zares bedne. Ko boste pregnali strah pred to, boste našli kakšno drugo slejkoprej. Ljudje smo pa bolj balkanske izdelave in vsakega kaj zbada in žuli, vsaj včasih.

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Sla sem na dopust z mojim.Od vsega skupaj nimam nic,vceraj sem cel dan jokala v sobi,ker me pece na dotik koza na boku-stegnu,samo na enem predelu.Vcasih se najezi tudi samo tem predelu.Kot drugace obcutljiv.Ob gibanju me ne boli,razen ob skakanju.In dotikanju seveda.Ni huda bolecina,je neprijetna.Najhujsi je strah.Potem sem bila tesnobna in zacutila mravljince na levi strani obraza.Spet panika.Strah me je,nenormalno multiple.Kako naj se izvlecem?Skozi si ponavljam da je vnet zivec…

Saj veste… forum vas žal ne bo ozdravil…

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Kaj naj naredim?Rabim nujno nevrologa in spet mri?kaj ste mislili s tem da me forum ne bo ozdravil?

Potrebujete vsekakor psihološko obravnavo

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close