Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Sum na klopni meningoencifalitis

Sum na klopni meningoencifalitis

Pozdravljeni!
Moj 21 mesečni sin, ki hodi v vrtec in je zelo živahno fant, je imel naslednjo situacijo. Dva tedna nazaj je imel mini klopa, ki smo ga hitro odstranili. Že čez en teden je med spanjem ogromno bruhal – cela posteljica je bila pobruhana (sumili smo hrano). Sedaj po dveh tednih pa se je zjutraj zbudil z visoko vročino, ki ni hotela popustit in sva sedaj v bonici, zaradi vrocinskega krca. Isti dan, ko je imel vročino, je pri svoji zdravnici dobil antibiotik, saj je imel tudi otečeno grlo.
Dala sva vse – kri, vodo, blato, bris…
Tukaj v bolnici so mi omenili, da izvidi na to ne kažejo. Ima pa sin tudi oteženo dihanje, še posebej nosek je problematičen.
S partnerjem zaradi prebranega na internetu sumiva na klopni meningoencifalitis. Sedaj me zanima, če ga res ima, kaj naj storimo najprej? Še pred tem pa, ne bi tega izvidi že pokazali? Bi morali iti v LJ na pediatricno, infekcijsko? …
Hvala!

Meningoencefalitise in okužbe nasploh obravnavajo na infekcijski kliniki. Ob primernih kliničnih težavah in znakih, najdenih ob pregledu pa prepoznava oz postavitev suma, ki bi zahteval dodatne preiskave, ni tako težko, da bi se kar tako spregledalo. Zato precej dvomim, da bi morali ukrepati na lastno pest. Seveda pa lahko svoje skrbi zaupate lečečemu zdravniku in se pogovorite njih!
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close