Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Kašelj in občutek težkega vdiha

Kašelj in občutek težkega vdiha

V roku dobrega leta se mi je že tretjič pojavil kašelj z občutkom težkega dihanja. Nevem točno kako dolgo je trajal prvič in drugič, mislim da približno mesec in pol. Zdaj traja že tri tedne. Vročine nimam, samo suh kašelj z občutkom dušenja oziroma težkega vdiha. Kašelj je nekoliko piskajoč. Takrat ko se je kašelj drugič pojavil sem bila na slikanju pljuč kjer ni bilo vidno nič posebnega (približno pol leta nazaj). Tokrat je še huje kar se tiče vdiha saj se mi včasih zdi kot da ne pridem do zraka. Ko sem bila na slikanju so naredili tudi test spirometrije, ki je bil prav tako vredu. Ali je možno po opisanem, da imam KOPB (tako na moje znake pravi google). 🙂 In ali je možno da bi se to pojavilo v tako kratkem času (pol leta) odkar sem bila na slikanju pljuč? Na alergijske teste in za astma takrat sicer nisem bila pregledana saj je pulmologinja dejala, da naj se vrnem če se kašelj ne neha po določenem času ampak takrat se je zato nisem odšla na teste. Prosim za vaše mnenje in se hkrati najlepše zahvaljujem. Stara sem 28 let in nikoli nisem kadila, jemljem KT. V otroštvu sem imela bronhitis. Lep pozdrav. Sabina.

Kašelj je najpogosteje posledica okužbe dihal in se lahko zaradi bronhialne preodzivnosti zavleče šectedne po preboleli okužbi. Astma je seveda tudi možna, a običajno ne z normalno spirometrijo in metaholinskim testom. Tu lahko le ugibava, za diagnostiko boste morali k zdravniku. Google pa vas je verjetno nategnil ali se neki pametnega delal. Pojma nimam, na podlagi česa je posumil na KOPB. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani,

Najprej najlepša hvala za vaš čas in odgovor. Bila sem pri zdravniku in tokrat sem dobila Ultop. Zdravnik je mnenja, da je morda vzrok za kašelj povezan z želodcem, trebušno kislino v bistvu nisem točno razumela. Po teh tabletah bi naj bilo boljše ampak na žalost ni popolnoma nobene razlike. 🙁 Kašelj je zdaj suh, piskajoč. Pojavlja se popolnoma različno čez cel dan ampak ne traja cel dan vmes nekoliko poneha in se spet pojavi. Zelo me skrbi, ker je drugačen od običajnega kašlja kadar sem bila “bolana”. Ko zakašljam imam občutek kot da je grlo, požiralnik zelo suho ali kot da bi nekako težje prišla do zraka. Vem, da je težko ugibati preko foruma ampak vendarle me zanima vaše mnenje. Naj se sliši še tako čudno ampak naveličana sem vsakotedenskega obiska pri zdravniku z odgovorom gre za virozo, morda se sluznica ni vredu, zdaj poskušava z tabletami Ultop in seveda vse to brez kakršnegakoli pregleda. Ne razumem sicer zakaj me osebni zdravnik ne napoti na potreben pregled. Kaj bi mi vi svetovali? Če bi vedela vsaj približno kaj bi lahko bil vzrok mojim težavam in kakšna preiskava je potrebna bi se odpravila na samoplačniški pregled.

nova
Uredništvo priporoča

Še vedno se mi zdi možnost iz prvega odgovora najbolj verjetna. Gudi refluks pa lahko povzroča kašelj, pa vse od astme in posemeznih zdravil. Katero diagnostiko morda potrebujete bi bilo možno ocenjevati po pregledu, pri bronhialni preodzivnosti, ki lahko traja tudi 2 meseca, tudi nobene.lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close