Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Razlaga izvida CT glave nujno

Razlaga izvida CT glave nujno

Pozdravljeni, pišem vam, ker sem zelo zaskrbljena, ne morem sploh nič drugega delati, ker ne vem kaj se dogaja. Moj oče je imel CT glave z kontrastom. Ima 58 let, živi zelo pod stresom zaradi dela, zadnje časa ima močne bolečine na levi strani glave.
Danes smo dobili izvid, ki je sledeč
V kortikalni in globoki možganovini ni videti demarkiranih sprememb. Pomikov možganskih struktur ni. Ventrikli niso vtisnjeni. Znakov možganskih krvavitev ni. Hipoza je povečana, in se po kontrastu močno opacificira. Sinusi in mastoidne so primerno pnevmatizirane.
Svetujem MR glave za oceno hipnoze. Radiološke diagnoze R69
Prosim vas za malo bolj jasen tisti stavek hipnoza je povečana, in se po kontrastu močno opacificira. Pa tudi nasplošna razlaga izvida. Hvaležna sem vam za odgovor, da me vsaj malce pomiri oz, prpravi. Lp

Žal izvid pomeni zgolj to, kar piše, da je pač povečana. Ker ni možno oceniti zakaj, so predlagali dodatne preiskave iz MR glave. Preiskava pa sama po sebi ne pojasnjuje glavobolov. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odgovor, zanima me ce je mozno da se od udarca poveca hipofiza. Namrec se je udaril v glavo pred 4 meseci in od takrat naprej ima tudi taksne mocne glavobole.

nova
Uredništvo priporoča

Dvomim, da je posledica udarca in prav tako dvomim, da bo pojasnilo glavobole. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni, danes je opravil MR hipofize. Odkrili so benigni tumor. (bili smo v privat bolnici, zato smo tako hitro izvedeli izvid) Zdravnik predlaga operacijo čim prej. Zanima me kaj lahko pričakujemo, koliko traja operacija, ali je rizično, koliko oseba ostane v bolnišnici. Predlagal je da gremo v UKC Ljubljana in da lahko operirajo skozi nos. Hvala

Pozdravljeni, žal mi je področje nevrokirurgije v tehničnem dmislu tako zelo slabo poznano področje, da vam ne znam odgovoriti. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close