Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Omotica?

Omotica?

Pozdravljeni!
Ne vem natancno kako bi sploh opisala svojo tezavo. Kar na zacetku, mogoce so stvari povezane med sabo.
Konec leta 2012 sem imela eno manjso operacijo pod splosno anestezijo. Pet mesecev kasneje so se mi zacele omotice (kot, da bom padla skupaj vendar nisem). Najprej se mi je dogajalo samo obcasno. Lansko leto ravno ob takem letnem casu pa se mi je to zacelo dogajati bolj pogosto. Cez zimo se je spet malo umirilo.
8.5. sem dobila menstruacijo, vceraj zjutraj je ze zgledalo, da gre k koncu, pozno popoldne pa je bila zopet malo mocnejsa (seveda ne tako kot drugi dan, ampak, da je bilo jasno, da se ni cisto konec). Istocasno sem imela spet rahle krce in spet ta omotica. Trajalo je s presledki priblizno 2 uri. Vmes sem morala dvakrat na veliko potrebo. Blato je bilo kot obicajno le malo mehkejse. Potem se je vse umirilo kot, da nic ni bilo. Danes pa sem zopet omoticna.
Vcasih se zgodi omotica kar naenkrat v sekundi tako, da trznem kot v spanju, potem pa je ok. Vcasih pa traja po 10 minut in izgine in se spet ponovi. Spet drugic se lahko par mesecev pocutim cisto normalno.
Zadnja tri leta pa se mi tudi obcasno dogaja, da imam ovulacijske krvavitve. Spet samo v toplejsih mesecih.
Kaj bi to lahko bilo? Mogoce povezano z anestezijo? Ali z menstruacijo?
Seveda sem malo tudi guglala in najdem vse od miomov pa do raka na jajcnikih…
Stara sem 37 let.
Lep pozdrav.

Omotice so lahko povezane s prehodnim padcem krvnega tlaka, s slabokrvnostjo, dehidracijo, take občutke lahko daje tudi tesnobnost in še marsikaj. Kje je gugl najdu miome kot krivce za omotice mi ni čisto jasno. Neposredne povezave z anestezijo pa tudi ne najdem. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close