Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Silovita slabost, ki pride in gre

Silovita slabost, ki pride in gre

Pozdravljeni,

zanima me vaše mnenje o napadih, ki jih imam vsake toliko. Že pred leti so mi diagnosticirali GERB brez ezofagitisa in bakterije pilori. Stanje je kdaj slabše, kdaj boljše, občasno naredim kuro z zpč, na splošno živim normalno.
Prehrano imam zmerno, ne odrekam pa se ničemur, kar imam rada, ker nimam tipičnih sprožilcev.

Letos so se mi, ne vem zakaj, začeli občasno pojavljati napadi silovite slabosti (brez bruhanja, tudi ko sem se skušala prisiliti, ni šlo nič gor), ki jo običajno spremlja diareja. Slabost je res huda, v valovih, kot da mi bo zdaj zdaj navzgor razneslo želodec, v glavi se mi tudi nekoliko vrti, občutek, skratka, še najbolje povzame beseda agonija. :-p

Potem pa to po kaki uri nenadoma mine, kot da ni bilo nič. Moja zdravnica je mnenja, da sem morda laktozno intolerantna, zato sem nekaj časa pazila na zmanjšan vnos mlečnih izdelkov, poslužila sem se tudi kapsul z laktazo pri obrokih z ‘nevarnimi’ jedmi. Napadov res ni bilo ve’, imam pa odtlej neprekinjeno drisko oz. kadarkoli grem na veliko poterbo, je ta redka ali tekoča. Apetit je sicer normalen, hujšam ne, kdaj mine tudi dan, ko ne grem. Pomislila sem, da imam morda le razdražjivo črevo in tako malo opustila laktazo. Ker dejansko nisem imela več napadov, tudi če sem jedla laktozno bogate jedi, me je zato presenetil današnji, ko sem celo pojedla manj mlečih izdelkov kot prejšnje dni. Je pa napad sledil slabi dve uri za desertom, ki je bil ‘nevaren’.

Napad je bil skoraj neznosen, a se je po neuspelem poskusu bruhanja vendarle umiril kot vedno. Se mi zdi, da je pomagal tudi rutacid, ki ga kdaj vzamem za ublažitev simptomov tiščanja po jedi. Sedaj, uro in pol kasneje, me še nekoliko tišči, je pa v primerjavi s prej neprimerno bolje.

Kaj bi to lahko bilo? Bi morda morala h gastroenterologu? Lani sem bila in se dr. ni odločil za gastroskopijo, pravi, da ta ni potrebna še najmanj 5 let. In skušal me je prepričati celo, da najverjetneje nimam preveč kisline, češ, da je v svoji karieri videl malo takih ter da imajo ljudje prej premalo kisline. Ampak na moji prvi gastroskopiji pred 10 leti so mi rekli, da je imam zelo veliko.

Skratka, rada bi poznala vzrok teh napadov – je to laktozna intoleranca ali imam SRČ ali pa je vse skupaj povezano samo z GERB?

Stara bom 40.

Hvala vam in vse dobro!

Da bi del simptomov povzročala laktozna intoleranca je zelo možno, težave niso nujno enake po vsakem “laktoznem” obroku, pri določenih živilih so lahko hujše kot pri drugih, poleg laktozne intolerance, celiakije, gastritisa, SRČ seveda niso nemogoče kronične vnetne črevesne bolezni, ki bi prav tako lahko bile vzrok stalnih drisk. Poleg ugotavljanja intolerance oz preobčujivosti na določeno hrano, bi bil verjetno res koristen obisk gastroenterologa. Da bi težave z gastritisom povzročalo pomanjkanje kisline, pa mi ni poznano. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani,

hvala. Ker se je slabost potem nadaljevala pozno v večer, tudi driska je bila, in ker sem imela tudi nekoliko povišano temperaturo, sklepam, da je šlo tokrat res zgolj za kako okužbo. Danes sem precej bolje in sem normalno jedla in ni bilo nobenih težav.

Se pa strinjam, da bi bilo najbrž pametno narediti test za alergije oz. toleranco. Pa če bi se slabosti ponavljale, obiskati gastroenterologa. Ampak drugega kot zadnjič. 😉

Hvala še enkrat!

LP

nova
Uredništvo priporoča

Kratkotrajne oz nekajdnevne tovrstne težave so res bolj vernetno posledica okužbe, prej zapisano velja za kronične težave. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close