Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Cepljenje tetanus

Cepljenje tetanus

Spoštovani,

lani sem bila cepljena proti tetanusu (1.doza januarja in 2. doza sredi marca). Kdaj bi se morala ponovno cepiti? Zadnjič sem se malo urezala s kuhinjskim nožem in prejšnji teden me je malo opraskala naša hišna muca …. zanima me ali še vseeno velja zaščita proti tetanusu glede na to, da je od cepljenja minilo že več kot leto?

Lep pozdrav,
Brita

Začniva s tem, če ste bili pred tem že kdaj kompletno cepljeni (praviloma so do 18. leta vsi, ki hodijo v srednjo šolo)

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Kot otrok oz. tudi kasneje v šoli sem bila cepljena proti vsemu kar je bilo obvezno (kolikor se spomnim), tako, da predvidevam, da sem bila tudi proti tetanusu, vendar ne najdem zdravstvene knjižice, kjer so bila vpisana vsa cepljenja…. od takrat je minilo že več kot 30 let. In ker te stare zdravstvene izkaznice oz. potrdila nimam, so mi rekli, da se šteje kot, da sploh nisem bila cepljena. Letos sem pozabila na to cepljenje in ne vem kolikokrat se sploh moram cepiti in na koliko časa.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni, če ni nobene dokumentacije in obstaja o cepljenju le domneva, je res težko zagotavljati, da ste dejansko zaščiteni proti tetanusu. V tem primeru je edino zanesljivo cepljenje od začetka. V tem primeru prejmete tri odmerke namesto enega obnovitvenega. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Saj sem prejela lani že dva odmerka (prvega januarja in drugega sredi marca), letos pa sem pozabila na 3. odmerek. V zvezi s tem me zanima ali sem po letu in 3 mesecih že prepozna za 3. odmerek in ali še zaščita proti tetanusu kljub temu velja (zaradi praske mačke)?
Ali se moram nujno takoj cepiti?

Hvala za odgovore.
LP, Brita

Prekinjenega cepljenja ni treba ponovno začeti, treba pa ga je dopolniti s tretjim odmerkom cepiva, torej v tem smislu niste prepozni. Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close