Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Udarec v Glavo

Udarec v Glavo

Zivijo gospod zdravnik. Povedala bi da danes sem se udarila v glavo ko sem se skonila da bi nekaj vzela iz torbe in direkt v radiator sem se udarila. Sicer potem sem se imela bolecino v glavi kot da inam en “kamen nad glavo” ceu dan imam blecino, potem sem se pocutila utrujeno in sem spala 1 uro. Zdaj zvecer me še vedno boli – bolj natacno čist na vrh glave! Pa malo sega bolecina v čelo, kaj naj naredim??? Kaksne probleme lahko pricakujem bojim se da ne bo izginila bolecina in da ni kaksne “skode” naredila druge simptome nisem mela, sam me skrbi da me se vedno boli glava :///// kadar hodim me malo “nese” kot da bi se mi vrtelo pa utrujenost tut me matra danes ampak drgac nisem bruhala al kaj drugega. Kaj naj naredim? Pregled ali kaksno zdravilo naj vzamem?

Živijo gospa enabolecinajetu!
Pri udarcih v glavo s simptomi, ki jih opisujete, je vedno nujen pregled pri zdravniku. Glede na mehanizem poškodbe, ki je v bistvu po opisu videti blag, obstajajo velike možnosti, da simptomi niso posledica poškodbe glave, a vseeno. Lep dan

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Jaz sem pa padel, da sem si zadaj razbil glavo, imel sem precej globoko rano, kar so mi v dežurni ambulanti zašili, niso me pa poslali na slikanje. Nezavesti, vrtoglavice ipd. ni bilo. Mar so prav ravnali, da me niso poslalil na slikanje (bilo je precej kasno zvečer)?
Ali je možno, da zaradi takega udarca pride na tistem mestu ali pa v bližini kakšna cista ali tumor? Namreč čez nekaj let so mi na tem mestu našli arahnoidno cisto, ne vem pa, če je to v povezavi s tem. Sicer mi več ne dela težav, zto ni potrebna operacija. Pa vendarle, to, da me niso poslali na slikanje, mi ni najbolj všeč.
Sosed je padel na ledu, da si ni razbil glave, njega pa so poslali na slikanje.

Hvala, lp

Žal zgolj iz podatka o padcu in rani ni možno ocenjevati, če potrebujete slikanje glave (običajno rtg slikanje glave v smislu iskanja možganskih poškodb in krvavitev niti ni zelo zanesljiva diagnostična metoda). Tumor od udarcev ne nastane, brez nezavesti, naraščajočega glavobola, bruhanja, nevrološke problematike in če ne jemljete zdravil, ki bi zavirala strjevanje krvi, je možnost, da bi potrebovali dodatno tovrstno diagnostiko, manjša. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close