Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Boleča peta, trn v peti?

Boleča peta, trn v peti?

Pozdravljeni.
V zadnjih 4 letih sem se zredila skoraj 20 kg. (težki časi, čokolada za tolažbo, opustitev gibanja …)
To zimo sem zjutraj opažala, da me, ko naredim zjutraj prve korake, boli desna peta. Potem je bilo bolje, ker nosim vedno udobno obutev, sem čez dan le občasno čutila bolečino. Ni se slabšalo. Pred dobrim tednom sem prehodila tudi vso pot okoli žice, 33 km, bolečina je bila v bistvu ves čas enaka. Dva dni po hoji je bilo celo bolje.,
Zdaj pa se mi zdi, da je nekoliko slabše. Bom šla do svoje zdravnice. Je to t. im. trn v peti? Vse skupaj povezujem tudi s povečanjem teže, pri 171 cm imam 82 kg, stara sem 49 let.
Prosim za vaše mnenje! Hvala.

Pozdravljeni, čisto možno se mi zdi, da gre za kronično vnetje v predelu pete, bolečine lahko povzroča ahilova tetiva in njeno narastišče na petnico, plantarna aponevroza in še kaj, toret omenjeni trn ni edina možnost. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odg!
Kaj pa predlagate?

Kot vedno 😉 Pregled. Potem pa se dogovorite za terapijo: počitek/fizioterapije/nesteroidni antirevmatiki ali kar vse troje. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Panična sem, ne morem si pomagat. Zdaj me je strah, da je to kaj hujšega, rak. Na notranji strani pete, tik nad stopalom, vidim manjšo bulico, ki izstopi, ko stojim. Na drugi nogi mi to izgleda kot žile, ampak vseeno…
res me je strah. Drug teden sem naročena k zdravnici.

Ksj je vprasanje?

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Vorašanje je, ali bi bilo možno kaj hudega. Boleča peta, rak recimo? Ne vem, kostni?
Ne hecam se. Tako zelo sem v skrbeh za zdravje večino časa.

Sicer ne morem povedati diagnoze iz opisa, ob majhni bulici na peti pa bi verjetno rak bil šele oseminštirideseta možnost 😉

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Kronično vnetje in draženje pokostnice na mestu narastišča povzroča nastanek kostnega izrastka, ki ga imenujemo trn petnice. Znalo bi biti to….

New Report

Close