Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Postavitev diagnoze

Postavitev diagnoze

Pozdravljeni!

Priznam sem velik hipohonder …. in če se mi kaj zdi sumljivo ali me boli, nemudoma poguglam o tej zadevi …. in ponavadi mi stric gugl vrže ven same pogubne bolezni, zaradi katerih sem potem čisto panična … sem že malce utrujena od vsega tega.

Zdaj pa bi vas prosila ‘za vašo pomoč’ oziroma vaše mnenje … in sicer …

Ali imam prav, ko menim, da si ne moreš ‘postaviti’ diagnoze na podlagi enega
samega simptoma, ampak naj bi bila prisotna vsaj dva ali več simptomov, da je diagnoza ‘bolj’ zanesljiva?

Pa še tole, se strinjate, da se pri bolj nevarnih boleznih simptomi hitro stopnjujejo in se vse odvija bolj intenzivno tako, da ali hočeš ali nočeš … greš potem k zdravniku, ker ti telo z vsemi signali ‘pravi’, da nekaj ni ok?

Če mi boste lahko pokomentirali tale moj post, ki ravno ne paše pod Urgenco, vam bom zelo hvaležena …

Lp.

Zdravo, mal je trajalo, ker sem vas založil in ker se mi je pod nickom “hipohonder” zdelo, da bo vprašanje sila zapleteno še preden sem ga prebral 😉 Torej po vrsti:
1. Če si odsekaš prst, je dovolj en simptom za postavitev diagnoze odsekan prst. V ostalih primerih pa redko. Redko zadoščata tudi dva. Diagnoza je skupek pogovora, kombinacije simptomov in okoliščin, kjer se pojavljajo, pregleda in še morda preiskav. Zato je odgovor na vprašanje: “Boli me noga, kaj je to?” zgolj, da je to boleča noga. Zakaj boli pa vragsigavedi, tu nastopi gornji postopek.
2. Definicija nevarnih bolezni je precej nejasna, arterijska hipertenzija je nevarna bolezen, simptomov pa ni oz so čez desetletja. Če ciljate na rakave bolezni, pa seveda težko ostanete deset let brez poslabšnja težav. Telo pa ni najboljši diagnostik in se na podatke naših notranjih senzorjev v interpretaciji naše manipulativne psihe ne bi zanašsl. Lep dan

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close