Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bakterija in razjeda

Bakterija in razjeda

Spoštovani! Zaradi bolečin in odkrite bakterije helikobakter ( oddano je bilo blato), sem dobila 3 tirno zdravljenje z Nilar za zmanjšanje kisline ter AB za zdravljenje bakterije HP( Fromilid 500mg in Efloran 400mg) na 12ur. Kar me zanima, v kokikor je razjeda na želodcu ali bo dovolj takšno zdravljenje? Ker zdravila jemljem 3 dni ( nekaj težav je še prisotnih- bolečina; zadah in izpljunek pa sta izginila) me zsnima če bo dovolj 7 dnevna kura? Najbolj me je strah rane in če so to vredu zdravila, ki bi jo odpravila v kolikor je razjeda prisotna? Hvala vam za vaš čas in odgovor. Lep sončen pozdrav!

Zato pa zagovarjam gastroskopijo in ne zdravljenje ne da bi vedeli, kaj zdravite. Res pa je eradikacija te bakterije del zdravljenja razjede, če je seveda prisotna tudi okužba.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Torej če prav razumem, bi zdravila mogla učinkovati tako na HP kot na ranice, v kolikor so prisotne? Gastroskopijo sem imela že parkrat in žal so kar dolge čakalne dobe.
Hvala lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!
Ampak zakaj je pa za kontrolo po zdravljenju helikobakterja dihalni test ali pa test na blato v redu? Prav tako sta lahko lažno negativna, kot če že na začetku ne gremo na gastroskopijo … hvala!

Zdravljenje zavira izločanje kisline, kar pospeši obnovitev zluznice, hkrati pa uničuje tisto bakterijo. Sama prisotnost bakterije oz okužba pa ni nujno povezana z ranami in ostalim in vseh okuženih z bakterijo zato ne zdravimo, tega podatka pa brez gastroskopije ni (da ste jo imeli že dvakrat, niste omenili v prejsnjih vprasanjih).
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close