Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Kako priti k sebi?

Kako priti k sebi?

Pozdravljeni,

že nekaj mesecev se relativno slabo počutim (utrujenost, slabo spanje, močno bitje srca, občutek šibkosti v nogah itd.), hitro se utrudim in težko se lotim kakega bolj resnega dela. Mislim, da sem v zadnjih 3 mesecih shujšal kakih 8-10kg. Te dni prebolevam nekakšen prehlad. Eno noč sem imel vročino 38.6, ki sem jo do jutra zbil na 37.5. Normalno imam temperaturo malo nad 35. Sedaj imam kak teden stalen glavobol, zahripan glas, zamašen nos… pač tipičen prehlad/virozica, a ne pridem iz tega. Sedaj pijem Imunogran in upam, da bo kaj bolje, a se po 3 dneh še ne pozna kaj prida.
Morda bi moral malo počit (sicer sem fizično redno aktiven … kakih 6-9h/teden… a ta teden sploh ne). Iz službe, kjer sem 8-10h/dan nikakor ne morem izostati. Star sem sicer 33 in po mojem sicer kar zdrav.
Zanima me, kaj lahko naredi človek v mojem primeru, da bi se najhitreje izvlekel iz tega? Ni me strah, da bi bilo kaj groznega, le nadležno je pa zelo.

Hvala za odgovor,

Matjaž

Pozdravljen Matjaž
Tisto iz prvega dela spominja na psihične težave, depresijo v širšem pomenu besede, drugi del pa res spominja na okužbo, najpogosteje gre za virusno, tu okrevanja kaj dosti pospešiti ne morete, lahko pa blažite simptome. Sicer pa je običajno v kakšnem tednu ok in ste morda zdaj že skoraj zdravi. Počitek pa vsekakor lahko vpliva na okrevanje. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni dr. Rebolj
Navezujem se na to vprašanje, ker je gospod omenil, da ima sicer nizko temperaturo. Tudi jaz imam temperaturo običajno okoli 35, včasih tudi 34,8, 34,9. Ali pomeni, če imaš potem npr. 36,2 in se ne počutiš dobro povišano temperaturo?
Hvala za odgovor in lp

nova
Uredništvo priporoča

Povišana temperatura v medicinskem smislu ni povišanje glede na “običajno” temperaturo, ampak je v absolutnih številkah. Sicer pa niti ni zelo pomembno, vročina ni bolezen, zgolj eden od simptomov. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni. Pri meni je podobno kot pri avtorju prvega posta. Imel sem vročino, zahripan glas, vročino dva tedna. Sedaj je vročina padla (večinoma okrog 36, zvečer pa do 37 max), kašljam pa še vedno in tudi hripav sem zelo. Ukvarjam se s tekom. Ker že dva tedna nisem tekel, me zanima, če je s tem bolje počakati, da se vrnem popolnoma v normalo ali lahko začnem? Res pogrešam dejavnost, vendar ne bi rad poslabšal.

Hvala za odgovor in lepo bodite.

Tudi to se bolj bere kot virusna okužba, mislim da je s tekom bol varno počakati dva, tri dni, da se boste bolje počutili, kot da greste športat “na silo”
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni, tudi pri meni se stvari vlečejo že en čas, pri bližno tri tedne. Sedaj vročine nimam več že kake štiri dni, še vedno pa občasno močno kašljam in pljuvam gnoj. Zanima me, če je pametno hoditi na daljši pohod konec tedna (čez dva dni). Načrtovali smo ga dolgo in ne bi rad pokvaril. včasih se mi zdi, da sem že morda dober, a vseeno pljuam gnoj in imam občutek plitvega vdiha, tudi utrudim se malo hitreje kot ponavadi. Vem, da ni urgentno, a zame nekako je. Torej, ali je bolje prestaviti?
Hvala za odgovor.

Težko ocenim, koliko ste se že opomogli, ravnajte se po občutku, pa naredite kakšen sprehod pred tem za orientacijo. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close